Foto: Riwal Cycling Team

Lucas Eriksson (Riwal Cycling Team) został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Circuit des Ardennes. Na ostatnim etapie triumfował Marco Frigo (Israel Cycling Academy), a trzeci był Patryk Stosz (Voster ATS Team).

Ostatni etap wyścigu w Ardenach liczył prawie 173 kilometry i prowadził wokół Charleville-Mézières. Na mocno pagórkowatej trasie organizatorzy przygotowali dziewięć oznaczonych podjazdów.

W pierwszą ucieczkę zabrali się: William Jr LECERF (Lotto-Soudal DT), Gil GELDERS (Bingoal-Pauwels Sauces WB Development Team), Darren RAFFERTY (Hagens Berman Axeon), Aloïs CHARRIN (Swiss Racing Academy) oraz Charles-Etienne CHRÉTIEN (Premier Tech U23 Cycling Project).

Ich przewaga wyniosła około minutę i już po 70 kilometrach zostali oni doścignięci. Ataku na jednym z podjazdów próbował lider wyścigu Lucas Eriksson (Riwal Cycling Team), ale bardzo czujnie jechali kolarze Equipe continentale Groupama-FDJ i Development Team DSM.

W kolejną akcję zabrali się: Lorenzo GERMANI (Groupama-FDJ Continental), Pepijn REINDERINK (Development Team DSM) i Carson MILES (Premier Tech U23 Cycling Project). 50 kilometrów przed metą dojechali do nich Nils BRUN (Swiss Racing Academy) i Rudy PORTER (Trinity Racing).

Na kolejnych podjazdach sytuacja zmieniała się dość dynamicznie. Ucieczka rozpadła się i na czele zostali Germani i Brun. Dojechał do nich Marco FRIGO (Israel Cycling Academy). Natomiast z peletonu skontrowali Oscar ONLEY (Development Team DSM) i Romain GRÉGOIRE (Groupama-FDJ Continental). Kontrująca dwójka dość szybko została wchłonięta.

Podczas pokonywania ostatniego dziś podjazdu z czołówki odpadł Brun, a po chwili na atak zdecydował się Frigo. Mimo, że z tyłu mocno naciskał Germani to jednak kolarz Israel Cycling Academy mógł się cieszyć z etapowego triumfu.

Spóźnioną o 20 sekund kolejną grupę przyprowadził Patryk Stosz (Voster ATS Team).

Poprzedni artykułOlav Kooij: „Czasami potrzebna jest odrobina szczęścia”
Następny artykułItzulia Basque Country 2022: Izagirre wygrywa piękny etap, D.F. Martinez cały wyścig
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments