Stroje 2022 Team BikeExchange Jayco
fot. Team BikeExchange Jayco

Już po raz 10. na starcie La Primavery pojawi się Michael Matthews. 31-letni Australijczyk stanie na czele Team BikeExchange – Jayco i będzie jednym z faworytów do wysokiej pozycji na mecie w San Remo.

Michael Matthews dwukrotnie w karierze kończył na podium Mediolan-San Remo – w 2015 roku był trzeci, miejsce to powtórzył również przed dwoma laty. Pomimo upływu czasu popularny Bling nadal powinien być traktowany jako jeden z faworytów całego wyścigu, a ekipa Team BikeExchange – Jayco zapewne w pełni postawi na swojego lidera.

Kiedy myślę o mecie na Via Roma w San Remo, przychodzi mi do głowy wiele wspomnień na przestrzeni lat, kilka wzlotów i wiele upadków. Ta impreza to dla mnie prawdziwy rollercoaster. Mediolan-San Remo zawsze mnie pociągało, odkąd zacząłem jeździć na rowerze, a teraz mam nową okazję, aby stanąć na najwyższym stopniu podium i zrobię co w mojej mocy, aby po raz trzeci po prostu pojawić się na nim

— zapowiada przed sobotnim wyścigiem Michael Matthews.

Do pomocy dla Australijczyka ekipa Team BikeExchange – Jayco wydysponowała solidny, acz niewybitny skład. Stworzą go kolejno Lawson Craddock, Luke Durbridge, Alex Edmondson, Alexander Konychev, Cameron Meyer i Luka Mezgec.

Zespół, którym rywalizujemy w sobotę, opiera się na naszym liderze Michaelu Matthewsie, który przez lata był bardzo konsekwentny w tym wyścigu. Myślę, że dużą różnicą w tegorocznej edycji, w porównaniu z innymi edycjami, jest obecność dwóch Słoweńców, Primoza Rogliča i Tadeja Pogačara, którzy potencjalnie mogą bardzo zmienić wyścig. Pierwszy z nich teoretycznie będzie pracował, aby pomóc Woutowi van Aertowi, jednemu z faworytów, ale Pogačar z pewnością nie będzie chciał sprintu. Spodziewam się więc bardzo agresywnego San Remo, z dużą presją już na Cipressie. Taki układ jest również dobry dla nas, ponieważ Michael nie chce finiszować z „czystymi” sprinterami, więc bardziej selektywny finał jest dla nas lepszy

— zarysował plan taktyczny ekipy Matthew White, dyrektor sportowy Team BikeExchange – Jayco.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments