fot. Alpecin-Fenix

Drugi ogólnie, a pierwszy ze startu wspólnego etap Wyścigu Dwóch Mórz zakończył się wygraną Tima Merliera. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił wczorajszy triumfator Filippo Ganna (INEOS Grenadiers).

Organizatorzy Tirreno-Adriatico na drugi dzień rywalizacji przygotowali istny maraton kolarski – 219km z Camaiore do Sovicille. Cały etap był praktycznie płaski, toteż należało spodziewać się finału w postaci sprinterskiego pojedynku.

Ucieczkę dnia uformowała piątka kolarzy z trzech włoskich ekip – Bardiani-CSF-Faizanè reprezentowali Johnatan Cañaveral i Davide Gabburo, w barwach EOLO-Kometa kręcili przed peletonem Davide Bais i Francesco Gavazzi, zaś Drone Hopper – Androni Giocattoli z przodu miało Umberto Marengo. Harcownicy szybko zyskali kilka minut przewagi.

Podczas podjazdu pod La Pineta (5,6km; 5%) do przodu skoczyli najpierw Johnatan Cañaveral i Davide Bais, a następnie poprawił ten drugi. Kolarz EOLO-Kometa zyskał około 40 sekund nad byłymi towarzyszami ucieczki, zaś peleton na 60km przed metą tracił około 3 minut. Włoch po górskiej premii zaniechał jednak samotnej jazdy na czele i poczekał na goniącego go Francesco Gavazziego, z którym we dwójkę próbował dalszej akcji.

Na przeszło 40km przed metą pozostała trójka harcowników przeszła do historii, a jedynie dwójka z EOLO-Kometa trzymała około 2,5 minuty zapasu. Zawodnicy z włoskiej ekipy rozegrali między sobą lotną premię w Chiusdino, a za ich plecami po sekundę bonifikaty sięgnął Tadej Pogačar (UAE).

Na 20km do końca z peletonu zaatakowali Marc Soler (UAE) i Anthony Perez (Cofidis). Szybko minęli mocno zmęczonych uciekinierów, a po chwili przed główną grupą pozostawał już tylko Hiszpan. Ten dzielnie kręcił i szybko wypracował 30 sekund przewagi nad pościgiem prowadzonym przez Groupamę na rzecz Arnauda Demare’a.

Marca Solera złapano na ostatnich kilometrach i o losach wygranej zadecydował finisz z peletonu. W nim po wygraną sięgnął Tim Merlier (Alpecin-Fenix), który pokonał Olava Kooija (Jumbo-Visma), a podium uzupełnił Kaden Groves (BikeExchange).

Wyniki 2. etapu Tirreno-Adriatico:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments