fot. FB Michał Kamiński

Rywalizacja na platformie „Zwift” już na stałe wpisała się w zimowy kalendarz wielu kolarzy amatorów. Właśnie zakończone mistrzostwa Polski ZTPL (05.03.2022r.) w e-kolarstwie są swego rodzaju zwieńczeniem tego okresu. Fakt, iż impreza odbyła się na PGE Narodowym, podnosi rangę wydarzenia.

Zamiast kręcić każdy w swojej jaskini wytopu, dziesięciu najlepszych „Zwifterów” stanęło do rywalizacji na jednej arenie (PGE Narodowy). Organizatorzy zaproponowali ciekawe rozwiązanie w postaci trzech wyścigów o różnej charakterystyce. O zwycięstwie miała zadecydować najwyższa łączna suma punktów zdobyta na kolejnych etapach. Zdecydowanie wpłynęło to na atrakcyjność mistrzostw, zarówno dla kibiców, jak i samych zawodników.

Wyścig nr 1

Pierwszy wyścig to płaski odcinek na trasie „Volcano Flat” (dł: 12.4km, przewyższenie: 50m) . I tak jak można było przypuszczać, o zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz z 9-osobowej grupy. O błysk szprychy triumfował Michał Kamiński przed Michałem Bogdziewiczem. Podium zamknął Paweł Kalita.

Wyścig nr 2

Drugi etap na papierze faworyzował „puncherów”. Pomimo licznych ataków na sekwencji pagórków przed metą, o zwycięstwie ponownie zadecydowała sprinterska walka. Po tym wyścigu na prowadzenie w klasyfikacji punktowej wysunął się Paweł Baran. Za jego plecami uplasował się Paweł Kalita, natomiast na trzeciej pozycji znaleźli się ex aequo Michał Kamiński i Michał Bogdziewicz.

Wyścig nr 3

Ostatni, a zarazem decydujący etap mistrzostw Polski ZTPL to gratka dla fanów podjazdów. Bowiem finisz usytuowano pomiędzy 13, a 14 zakrętem na popularnym podjeździe Alpe du Zwift. W takich okolicznościach bezkonkurencyjny okazał się Michał Kamiński, który bardzo szybko wysunął się na prowadzenie i już nie oddał go do samej mety. Z ok. 20-sekundową stratą na mecie zameldował się Jan Czapliński. Jako trzeci na kresce pojawił się Piotr Truszczyński.

Klasyfikacja generalna

Po podliczeniu punktów przez komisję sędziowską finalnie mistrzem Polski ZTPL został Michał Kamiński. Na drugim stopniu podium stanął Paweł Baran, a na trzecim Jan Czapliński.

Poprzedni artykułFabio Jakobsen i Wout van Aert po drugim etapie Paryż-Nicea
Następny artykułEuropejska Unia Kolarska organizuje zbiórkę funduszy, by wesprzeć ukraińskich kolarzy
Handlowiec z zawodu, kolarz amator udający dziennikarza. W wolnych chwilach jeśli nie pokonuje beskidzkich przełęczy, to czyta książki. Po dobrą kawę pojedzie na koniec świata. Fan Strade Bianche i Ronde van Vlaanderen.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments