Fot. MET

Jedną z nowości przygotowaną przez włoskiego producenta na nadchodzący sezon jest szosowy kask MET Estro MIPS.

Myślą przewodnią dla twórców tego kasku była wentylacja, za którą odpowiada system 26 otworów, z czego 17 to otwory wlotowe. Powietrze trafiając do kasku porusza się wokół głowy kanałami, dzięki którym poziom wentylacji jest doskonały także podczas jazdy z bardzo niskimi prędkościami. Przednie otwory wlotowe służą także jako miejsce do umieszczenia okularów.

Firma MET szczyci się w przypadku kasku Estro MIPS osiągnięciem idealnego dopasowanie do niemal każdego kształtu głowy, niezależnie od tego, czy jest okrągła, czy owalna. Wszystko dzięki systemowi dopasowania Safe-T Upsilon, który poprowadzony jest wokół wewnętrznej części kasku. Dodatkowo wewnątrz kasku znajdziemy antyalergiczne wkładki dodatkowo podnoszące poziom komfortu.

Za najwyższy poziom ochrony odpowiada system MIPS w wersji C2. System ten umieszczono pomiędzy skorupą kasku i wkładkami i skonstruowany jest w taki sposób, aby dodać kolejny poziom zabezpieczenia ponad standardowo wymagane w przypadku określonych uderzeń. Co więcej, konstrukcja kasku pozwala na takie przesunięcie się kasku w stosunku do głowy, aby dodatkowo zminimalizować niekorzystny wpływ uderzeń rotacyjnych. Specjalne przedłużenie konstrukcji kasku w jego tylnej części ma za zadanie zapewnienie dodatkowej ochrony dwóch najbardziej wrażliwych obszarów mózgowych, tj. płaty potyliczny i skroniowy.

Co prawda osoby przewrażliwione na punkcie niskiej wagi mogą kręcić nosem na fakt, że w średnim rozmiarze kask waży 270 gramów, jednak biorąc pod uwagę wkładkę MIPS i oferowany poziom ochrony jest to bardzo dobry wynik.

Kask MET Estro MIPS dostępny jest w sześciu kolorach i trzech rozmiarach w sugerowanej cenie detalicznej 579 złotych. Biorąc pod uwagę stosunek ceny do oferowanej jakości jest to pozycja zdecydowanie warta rozpatrzenia.

Dystrybutor: www.velo.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments