W nowy sezon włoski producent kasków MET wchodzi z dwoma nowościami dedykowanymi kolarzom szosowym. Są to odświeżone wersje modeli Manta i Rivale.

Aerodynamiczny kask szosowy MET Manta MIPS to przykład połączenia estetyki z nowoczesnością. Projektując nowy model Manty włoscy inżynierowie skupili się na połączeniu bezpieczeństwa, aerodynamiki, dopasowania i stylu. O ile przednia część kasku praktycznie się nie zmieniła, to tył przeszedł znaczną przebudowę.

W tylnej części kasku umieszczono osiem otworów wylotowych powietrza wraz z deflektorem. Za chłodzenie odpowiedzialnych jest natomiast siedem otworów wlotowych, w tym centralny wlot typu NACA, tj. o niskim oporze. Wewnętrzne kanały wentylacyjne także poprawiono dzięki czemu przepływ powietrza wewnątrz kasku jest lepszy i znacząco wpływa na poprawę chłodzenia głowy podczas jazdy w wysokich temperaturach.

Na podstawie badań przeprowadzonych w mediolańskim tunelu aerodynamicznym Newton wykazano zysk aerodynamiczny na poziomie 3 watów w stosunku do poprzedniego modelu kasku Manta.

Kask wykonano w technologii MIPS-C2, tj. wielokierunkowego systemu osłony przed uderzeniami. Dzięki niej możliwy jest ruch głowy wewnątrz kasku w zakresie od 10 do 15 mm podczas uderzenia, co pozwala ograniczyć energię obrotową.

Za idealne dopasowanie do głowy odpowiada system znany z kasku Trenta 3K Carbon dzięki czemu nie mam mowy o jakimkolwiek ucisku. Do tego dochodzi zapięcie z magnetyczną klamrą oraz dwa otwory wentylacyjne, w których można umieścić okulary przeciwsłoneczne.

Kaski MET Manta MIPS dostępne są w sześciu kolorach i trzech rozmiarach, a ich cena detaliczna wynosi 789 złotych.

Drugą z szosowych nowości jest kask MET Rivale MIPS. Podobnie jak model Manta został on wykonany w technologii MIPS-C2 i zapewnia najwyższy stopień ochrony dla głowy.

18 otworów wentylacyjnych zapewnia idealne chłodzenie nawet w najgorętsze dni. Nie zapomniano także o poprawieniu systemu dopasowania kasku do głowy, nowych paskach czy możliwości umieszczenia okularów przeciwsłonecznych w dwóch otworach wentylacyjnych. Do tego dochodzą bardzo dyskretne odblaskowe naklejki i zapewniająca wysoki komfort wkładka.

Kaski MET Rivale MIPS dostępne są w sześciu kolorach i trzech rozmiarach, a ich cena detaliczna wynosi 529 złotych.

Dystrybutor: www.velo.pl

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
KLM
KLM

Niestety tylko najwyższe modele powstają w UE, reszta made in China. Konkurencja na K ma lepsze podejście.

Mikołaj
Mikołaj

A nigdzie i tak nie kupię w rozmiarze S