fot. Quick-Step Alpha Vinyl / Dario Belingheri

Mark Cavendish (Quick-Step Alpha Vinyl Team) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap Tour of Oman i został nowym liderem wyścigu. 

Drugi etap wyścigu w Omanie ponownie był dedykowany dla sprinterów. Kolarze mieli do pokonania ponad 167 kilometrów z Naseem Park do Suhar Corniche. Na płaskiej trasie usytuowane były dwie lotne premie.

Już po kilku kilometrach zawiązał się dwuosobowy odjazd w składzie: Antonio Angulo (Euskaltel – Euskadi) i Stephen Clancy (Team Novo Nordisk). Żaden z nich nie ma w swoim dorobku do tej pory profesjonalnego zwycięstwa.

Na pierwszej lotnej premii pierwszy był Hiszpan, a z peletonu na bonusową sekundę zapolował nie kto inny jak Mark Cavendish (Quick-Step Alpha Vinyl Team). Tym samym Brytyjczyk miał już tylko sekundę straty w klasyfikacji generalnej, w której prowadzi Fernando Gaviria (UAE Team Emirates).

60 kilometrów przed metą harcownicy mieli dwie minuty przewagi nad dużą grupą. Na kolejnej lotnej premii ponownie szybszy okazał się Antonio Angulo, a sekundę z peletonu zgarnął Rui Costa (UAE Team Emirates).

Już 30 kilometrów przed metą ucieczka została skasowana. Po chwili na samotny atak zdecydował się Gabriel Muller (Burgos-BH). Jednak jego akcja zakończyła się po kilku kilometrach.

O zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Mark Cavendish (Quick-Step Alpha Vinyl Team). Kolejne miejsca zajęli Kaden Groves (Team BikeExchange – Jayco) i Amaury Capiot (Team Arkéa Samsic).

 

Poprzedni artykułCritérium du Dauphiné 2022: Rozdano dzikie karty
Następny artykułEgan Bernal postawił pierwsze kroki po wypadku [video]
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek

Transmituja gdzieś ?

Marta Wiśniewska
Admin
Marta Wiśniewska
Reply to  Tomek

W Eurosporcie czy aplikacji GCN nie ma tego wyścigu. Pozostaje szukanie streamów.

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Tomek

Tak jak pisałem w zapowiedzi – kanał Youtube OmanSportsTV transmituje wszystkie etapy.