fot. INEOS Grenadiers

Egan Bernal (INEOS Grenadiers) opublikował w mediach społecznościowych video, na którym widać jak spaceruje po raz pierwszy od bardzo poważnego wypadku na treningu w Kolumbii. W poniedziałek zwycięzca Tour de France z 2019 roku opuścił szpital La Sabana w Bogocie.  

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Egan Bernal (@eganbernal)

Niespodzianka. Moje pierwsze kroki

– podpisał powyższe nagranie Egan Bernal.

Przypomnijmy, że 24 stycznia br. kolarz INEOS Grenadiers miał bardzo poważny wypadek podczas treningu z częścią drużyny w Kolumbii. Jadąc na rowerze czasowym uderzył w stojącego busa z prędkością około 60 km/h. W sumie doznał dwudziestu złamań, w tym biodra, rzepki w kolanie, kręgosłupa, obrażeń klatki piersiowej i przebicia obu płuc. Jego życiu zagrażało niebezpieczeństwo, a ponadto było 95-procentowe prawdopodobieństwo, że zostanie sparaliżowany.

Podczas dwutygodniowego pobytu w uniwersyteckim szpitalu klinicznym La Sabana w Bogocie przeszedł kilka udanych operacji. W miniony weekend został przeniesiony na zwykły oddział szpitalny, a w poniedziałek wyszedł do domu, gdzie będzie kontynuował proces dochodzenia do zdrowia oraz rehabilitację.

Egan Bernal miał w tym sezonie celować w zwycięstwo w Tour de France. Teraz nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle wróci do ścigania na najwyższym poziomie. Jednak stan zdrowia 25-latka bardzo szybko się poprawia.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek

Trzymaj się, Amigo!