fot. ASO / Alex Broadway

Jeśli do kogoś nadal nie dotarła ta informacja, to w dniu wczorajszym poważny wypadek zaliczył Egan Bernal. Po więcej zapraszamy tutaj, a tymczasem skupmy się na jego stanie zdrowia. Kolumbijczyk jest już po pierwszych operacjach.

Kolejne, spływające z Kolumbii, informacje nie były pozytywne. Rozpoczęło się od plotki o złamanej rzepce i kości udowej, później doszły informacje o złamaniu miednicy. Niestety kolejne godziny nie tylko potwierdzały te pogłoski, ale i dokładały nowe uaktualnienia na temat listy uszkodzeń ciała Egana Bernala. W nocy polskiego czasu Kolumbijczyk był operowany na uszkodzone kręgi (w tym złamane T5 i T6), a widoczny poniżej komunikat szpitalny w języku hiszpańskim stanowi, że zabieg ten udał się i zachowano integralność neurologiczną kręgosłupa 25-letniego kolarza.

Kolejnymi wyzwaniami do pokonania będą te dotyczące wymienionych już wyżej złamania wieloodłamowego prawej kości udowej, otwartego złamania rzepki, urazów kręgosłupa, klatki piersiowej (mowa zarówno o odmie jak i krwi w płucach) czy złamania łopatki. Kolejne godziny z pewnością będą kluczowe dla zawodnika, który do szpitala trafił przytomny, a którego stan lekarze określają jako stabilny.

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Wygląda na to że jako grandtourowiec zakończył karierę…

piotr
piotr

oby to się obróciło w gówno, tzn Twoje słowa. chcesz to się obraż. co mnie to.
Dalej będę jeżdził , a nigdy nie pogodzę się z wypadkami .
nikomu nie życzę , sam byłem na pokładzie helikoptera.

Michal
Michal

Dlaczego puszczane tu są takie posty: ”
oby to się obróciło w gówno, tzn Twoje słowa. chcesz to się obraż. co mnie to.”
Wiele moich kulturalnych nie jest publikowanych. Czy ktoś tam na tym portalu może się ogarnąć?

Artur
Artur

Wczoraj, a nie dzień wczorajszy…