fot. FB Zwift Polska

Na przestrzeni minionych tygodni odbyły się dwa pierwsze etapy ligi Zwift Racing League, w których udział brała polska ekipa skupiona na e-kolarskich wydarzeniach – ZTPL.CC eRacing Team. Polacy znajdują się obecnie na świetnej drugiej lokacie w klasyfikacji generalnej, meldując się na podium obu zakończonych edycji. 

Zarówno pierwszy jak i drugi odcinek najważniejszej ligi na kolarskiej platformie Zwift były wyścigami rozgrywanymi w popularnej formie wyścigu punktowego. Zsumowana ilość oczek wszystkich sześciu zawodników z danej formacji dawała ostateczny wynik składu, więc drużyny musiały dysponować równą, lecz bardzo silną szóstką.

Edycja otwierająca rywalizację toczyła się na wirtualnych szosach niedawno dodanej
mapy – Neokyo. ZTPL.CC eRacing Team zakończyło zmagania na 3. miejscu, a jeden z zawodników – Maciek M; o wiele bardziej znany pod pseudonimem „Stu” popisał się świetnym finiszem i jako pierwszy przekroczył linię mety odnosząc pewny triumf.

Wyniki 1. etapu

Drugie starcie czołowych e-kolarzy rozegrało się w Londynie na trasie mierzącej 39 kilometrów. Polska drużyna ponownie pokazała się ze świetnej strony i cały etap zakończyła na 2. pozycji. Przechodząc do indywidualnych wyczynów podczas tej edycji, aż trzech Polaków znalazło się w czołowej dziesiątce, a dwóch z nich na podium! Triumfował Duńczyk Nicklas Bekker, drugi był Kacper Skalski, a trzeci „Stu”. Ósmą lokatę zajął Michał Bogdziewicz.

Wyniki 2. etapu 

Trzymamy kciuki za utrzymanie tak dobrej formy w kolejnych wyścigach, a te już w najbliższy weekend! Z pewnością wszystkich kibiców cieszą takie osiągniecia Polaków na błyskawicznie rozwijającej się scenie e-kolarstwa, oby dalej szło to w takim kierunku!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments