fot. AG2R Citroen Team

Styczeń to czas gdy kolejne ekipy pokazują plany na sezon swoich liderów. A może by tak zrobić inaczej? Tak pomyślał ktoś w AG2R Citroën Team, gdzie pokazano pierwsze trzy wyścigi wszystkich swoich kolarzy.

W Polsce nie ma zapewne zbyt wielu fanów francuskiej ekipy z World Touru, acz z drugiej strony jeśli już ktoś jest kibicem jednego z zawodników AG2R Citroën Team to teraz ma taka osoba szansę prześledzenia początku sezonu swojego ulubieńca. Drużyna zarządzana przez Vincenta Lavenu poszła bowiem krok dalej niż wszyscy i ogłosiła po prostu pierwsze trzy imprezy, w jakich na starcie staną poszczególni kolarze.

Większość zawodników co oczywiste zacznie we Francji, ewentualnie na Majorce. Tak poczynią chociażby Benoît Cosnefroy, Aurélien Paret-Peintre, Nans Peters, Clément Venturini czy Lilian Calmejane.

Z drugiej strony mamy też kilku ciekawych zawodników, dla których rozpoczęcie sezonu nastąpi nieco później – dopiero podczas belgijskich klasyków. Tak uczyni chociażby Stan Dewulf, Greg Van Avermaet czy Oliver Naesen.

Najpóźniej w ekipie sezon otworzą Bob Jungels (UAE Tour, Tirreno-Adriatico i Mediolan – San Remo) oraz będący wielką nadzieją na dobry wynik w dalszej części roku, w celujący w Tour de France Ben O’Connor. Ten zacznie w Hiszpanii, później pojawi się na Paryż-Nicea i Volta Ciclista a Catalunya.

Link do pełnych planów startowych znajdą Państwo w poniższym Tweecie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments