fot. Santic Wibatech Continental Team

Choć z niemiecką licencją startować będzie Santic Wibatech Continental Team to jednak zespół ten ma polskie korzenie, 4 naszych rodaków w składzie i warto będzie nieco śledzić ich poczynania. W ostatnich dniach poznaliśmy pełne zestawienie kadrowe tej drużyny.

Do Bartosza Rudyka, Bartłomieja Procia, Piotra Pękali i Pawła Szóstki dołączyła szóstka Niemców. Wydaje się jednak, że jakościowo to właśnie nasi rodacy będą stanowili o sile ekipy. Najciekawszym z kolarzy zza naszej zachodniej granicy jest bowiem Patrick Haller. 24-latek to 4. kolarz Belgrade Banjaluka z 2019 roku, ostatnie sezony spędził w Leopard Pro Cycling, acz dynamiką powinien nieco ustępować Rudykowi czy Prociowi.

Pozostali kolarze to 27-letni Fabian Schormair, zwycięzca etapowy z Bałtyk – Karkonosze Tour z roku 2018. Niemiec ostatnie 2 sezony spędził w barwach Team Felbermayr – Simplon Wels i ogólnie przez swoją karierę dał się poznać jako kolarz lubiący ucieczki. Jeszcze mniej przeglądanie wyników z zawodowych imprez mówi o pozostałej czwórce – 29-letni Stefan Brandlmeier nie ma w swoim palmares praktycznie żadnych sukcesów na szosie, podobnie prezentuje się 24-letni Jonas Sonnleitner oraz dwójka 20-latków: Ludwig Stadler i Michael Peter.

Santic Wibatech Continental Team w sezonie 2022 będzie liczył 10 kolarzy.

Poprzedni artykułRafał Majka: „Dostanę swoje szanse na zwycięstwa etapowe”
Następny artykułPlany startowe liderów Quick-Step Alpha Vinyl Team
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Szkoda że tylko 4 Polaków. Paluta, Gałka bez pracy… bez sensu