fot. UAE-Team Emirates

Tadej Pogačar podczas wspólnego treningu z Juanem Ayuso w doskonale znanym polskim amatorom kolarstwa hiszpańskim Calpe, ustanowił nowy rekord czasu podjazdu pod kultowe wzniesienie Coll de Rates.

Segment na Stravie, o którym mowa, dostępny jest tutaj. Cały podjazd pod który obaj panowie wspięli się w wybitnym tempie liczył 9.7 kilometra ze średnim nachyleniem 6.6%. Zdecydowanie najtrudniejszy był końcowy fragment, a konkretniej finałowe 3 kilometry, gdzie średnie pochylenie to aż 9.6%! Słoweniec potrzebował 24 minut i 50 sekund na pokonanie wcześniej wspomnianego segmentu, Ayuso stracił do niego zaledwie 14 sekund, co ciekawe poprzedni najszybszy przejazd należał do… Michała Kwiatkowskiego, którego czas z 2016 roku to 27 minut i 1 sekunda.

Z pierwszych kalkulacji kolarskich analityków wynika, iż dwukrotny zwycięzca Tour de France podjeżdżał ze średnią mocą około 5.9 watów na kilogram, co wynika z prędkości, uzyskanego czasu oraz VAMu. Widać, że nie było to 100% Słoweńca, a i tak wystarczyło na uzyskanie tak imponującego czasu. Kto wie, może już w niedalekiej przyszłości, któryś z zawodowców ruszy by poprawić rezultat Tadeja i Juana?

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
kolarz-emeryt
kolarz-emeryt

Czyżby wymienili mu silnik w rowerze na nowy model?

R.p
R.p

Kolarz emeryt – pewnie już to zrobiłeś u siebie…