fot. ASO / Fabien Boukla

Kolumbijczyk Nairo Quintana najprawdopodobniej stanie na linii startu dwóch Wielkich Tourów – Tour de France oraz Vuelta a España, odpuści on włoskie Giro, które pierwotnie znajdowało się w jego planach. 

Informacje te docierają bezpośrednio z obozu Quintany, a konkretniej od jego menadżera -Giuseppe Acquadro, który w rozmowie z hiszpańskim dziennikarzem Javierem Aresem ogłosił najbardziej możliwe plany startowe swojego podopiecznego.

Plany Kolumbijczyka zmieniły się, gdy ogłoszono iż jego ekipa – Team Arkéa Samsic otrzymała prawo uczestnictwa w każdym wyścigu rangi World Tour. Wtedy zdecydowano o udziale Nairo w Tour de France, które naturalnie stanowi priorytet dla francuskiego pracodawcy „Condora”.

Warto przypomnieć sukcesy 31-latka. Quintana jest jednym z najbardziej utytułowanych kolarzy minionych lat. Kolumbijczyk triumfował w Giro d’Italia w 2014 roku, w hiszpańskiej Vuelcie w 2016, a także ma na swoim koncie tak prestiżowe tygodniówki jak:
Tirreno-Adriatico, Tour de Romandie, Vuelta Ciclista al Pais Vasco czy Volta Ciclista a Catalunya. Łącznie stał aż 6 razy na podium Wielkich Tourów, ostatnie sezony to jednak wyraźny regres oraz kontuzje, z tego też powodu będzie mu bardzo ciężko wrócić na tak wysokie lokaty.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

raczej tylko walka o etapy