W lipcu Alexander Kristoff skończy 35 lat. Od tego sezonu będzie reprezentował barwy drużyny Intermarché-Wanty-Gobert, w której ponownie chce zacząć wygrywać. Jeśli zwycięstwa nie przyjdą, to Norweg rozważy zakończenie kariery.

Sezon 2021 był dla Kristoffa najgorszym w karierze. Po raz pierwszy od roku 2010, kiedy to był neo-pro nie wystartował w wielkim tourze. Zanotował tylko dwa zwycięstwa – wygrał dwa etapy w wyścigu Deutschland Tour.

Byłemu zwycięzcy Mediolan-San Remo, Ronde van Vlaanderen oraz czterokrotnemu etapowemu triumfatorowi na Tour de France niełatwo się z tym pogodzić. Dlatego jeśli wyniki się nie poprawią, Norweg rozważy zakończenie kariery.

– Wszystko zależy od tego, jak to wszystko się w tym roku potoczy. Mam wizję kontynuowania kariery przez kilka najbliższych lat, ale muszę to robić na przyzwoitym poziomie. Nie brakuje mi motywacji, ale najważniejsze jest to, abym znów zaczął wygrywać wyścigi i zbierał więcej punktów

– powiedział Alexander Kristoff dla norweskiej telewizji TV2.

Ostatnie dwa tygodnie Kristoff spędził na Gran Canarii, gdzie przez dwa tygodnie przebywał na osobistym zgrupowaniu. W ten weekend dołączy do kolegów z drużyny w Benidormie i będzie kontynuował przygotowania do sezonu 2022.

W ubiegłym roku Norweg zaliczył kraksę w wyścigu Omloop Het Nieuwsblad, a następnie choroba pokrzyżowała mu plany na kampanię wyścigów klasycznych.

– Zachorowałem na grypę przed klasykami, co nieco zrujnowało moją kampanię. Potem znowu wróciłem do dobrej formy, ale nie był to już ten sam poziom, co wcześniej.

Alexander Kristoff wypowiedział się również na temat drużyny Intermarché-Wanty-Gobert team, do której dołączył na początku tego roku.

– Myślę, że wszystko pracuje dobrze. Dyrektor sportowy Valerio Piva, którego znam z czasów Katushy, jest bardzo dobrze zorganizowaną osobą. Wszystko jest na swoim miejscu. Z kolei Aike Visbeek, który poprzednio pracował w drużynie Sunweb jest również bardzo poukładanym typem człowieka. Drużyna ma dobry plan, a sprzęt także jest odpowiedni. Do tej pory jestem bardzo zadowolony

– ocenił.

Alexander Kristoff zainauguruje sezon w Challenge Mallorca. Następnie pojedzie na Volta a la Comunitat Valenciana i na Volta ao Algarve. Następnie będzie liderem podczas tzw. opening weekend w Belgii, a w marcu zadebiutuje w wyścigu Tirreno-Adriatico.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments