fot. Vuelta Andalucia

Organizatorzy ujawnili trasę tegorocznej edycji wyścigu Vuelta Ciclista a Andalucía, która odbędzie się w dniach 16-20 lutego. Kolarze będą mieli do pokonania w sumie dwadzieścia podjazdów i 836 kilometrów dystansu. 

Kolarze, którzy zdecydują się na start w Wyścigu dookoła Andaluzji jak zwykle będą mierzyć się z pagórkowatym terenem i ściganiem w rytmie góra-dół. W ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa andaluzyjska „etapówka” została przełożona na maj, a teraz wszystko wskazuje na to, że zostanie rozegrana w swoim tradycyjnym lutowym terminie.

Decydujący dla losów klasyfikacji generalnej będzie ostatni, czyli piąty etap, który odbędzie się w niedzielę 20 lutego. Kolarze będą mieli do pokonania 167 kilometrów nieustannych podjazdów i zjazdów. W sumie umieszczono na tej trasie pięć podjazdów – dwa drugiej kategorii, podjazd De los Vilchetes pierwszej kategorii oraz dwie premie trzeciej kategorii, z czego ostatnia będzie usytuowana blisko mety.

Zwycięzcą edycji 2021 jest Miguel Angel Lopez (obecnie Astana), który wygrał królewski etap z metą na Villarrodrigo (Puerto de Onsares) i następnie utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej do końca wyścigu.

Etapy 68. edycji wyścigu Vuelta Ciclista a Andalucía:

  1. etap: 16 lutego Ubrique (Cádiz) – Iznájar (Córdoba) 200,7 km

2. etap: 17 lutego Archidona (Málaga) – Alcalá la Real (Jaén) 150,6 km

3. etap: 18 lutego Lucena (Córdoba) – Otura (Granada) 152,6 km

4. etap: 19 lutego Cúllar Vega (Granada) – Baza (Granada) – 165,6 km

5. etap: 20 lutego Huesa (Jaén) – Chiclana de Segura (Jaén) 167,1 km

Poprzedni artykułX²O Trofee – Herentals 2022: Wout van Aert i Lucinda Brand wygrywają na zakończenie Kerstperiode
Następny artykułThibaut Pinot marzy o tym, aby założyć maglia rosa
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments