Drużyna, jaką do dzisiejszego dnia znaliśmy pod nazwą Israel Start-Up Nation zmieniła sponsora tytularnego i będzie obecna w peletonie pod nazwą Israel-Premier Tech. Tym samym kanadyjska firma, która ostatnio była mecenasem Astany, weszła na pokład zespołu Sylvana Adamsa.

Podpisanie tej umowy było spodziewane od kilku miesięcy. W ubiegłym roku firma Premier Tech ogłosiła, że wraz z końcem sezonu 2021 przestanie sponsorować kazachską drużynę Astana. Kanadyjska firma technologiczna i przemysłowa była wiązana z kilkoma zespołami – w tym Rally Cycling, Qhubeka NextHash czy Team BikeExchange, ale ostatecznie podjęła współpracę z drużyną z Izraela.

Pozyskanie Premier Tech należy łączyć z transferami do drużyny Israel-Premier Tech Jakoba Fuglsanga, Hugo Houle’a oraz dyrektora sportowego Steve’a Bauera, którzy w poprzednim sezonie reprezentowali barwy Astany. Chodziły plotki, że podpisanie umowy zostanie ogłoszone nieco później, na przykład przed Tour de France, ale ostatecznie urzeczywistniło się to wcześniej.

– W związku z tym, że w naszej drużynie ściga się czterech Izraelczyków, a także pięciu z sześciu Kanadyjczyków w sumie jest w worldtourowym składzie, to DNA naszego zespołu jest oczywiste – kanadyjsko-izraelskie. Premier Tech jako firma z siedzibą w Kanadzie jest dla nas oczywistym partnerem. Jestem dumny z tego, że Jean Bélanger i Premier Tech dołączyli do naszego projektu. Jesteśmy poruszeni faktem, że możemy to dzisiaj ogłosić i zaprezentować nowe stroje

– powiedział założyciel drużyny Israel-Premier Tech Sylvan Adams.

Adams szukał drugiego sponsora tytularnego dla swojej drużyny już od jakiegoś czasu. Latem mówił portalowi Cyclingnews, że chętnie powita na pokładzie jakąś inną markę, ale warunkiem jest to, aby „Israel” pozostał w nazwie.

Firmie Premier-Tech nie układały się stosunki z Alexandrem Vinokurovem i zarządem Astany. Kazach został zmuszony do ustąpienia z funkcji głównego menadżera drużyny, by po kilku miesiącach wrócić na wcześniej zajmowane stanowisko. To jeszcze bardziej pogorszyło stosunki obu stron.

Bélanger mówił podczas październikowego spotkania z drużyną, że podpisanie umowy o współpracy z drużyną z Izreala jest idealnym rozwiązaniem dla obu stron.

– W momencie kiedy zastanawialiśmy się nad następnym rozdziałem obecności firmy Premier Tech w World Tourze, to chcieliśmy podpisać długą umowę partnerską, a także wejść w dobre, odpowiednie relacje z naszym partnerem. Kiedy rozpocząłem negocjacje z Sylvanem Adamsem, którego znam od wielu lat, stało się jasne, że dzielimy te same poglądy i mamy taką samą wizję naszej współpracy

– mówił szef firmy Premier Tech.

Przypomnijmy, że przed sezonem 2022 oprócz Fuglsanga i Houle’a drużynę wzmocnili Giacomo Nizzolo i Corbin Strong. Odeszli z kolei Daniel Martin i André Greipel, którzy przeszli na kolarską emeryturę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments