fot. Deceuninck-Quick-Step

Remco Evenepoel (QuickStep-AlphaVinyl) musi zmienić plany startowe w związku z odwołaniem wyścigu Vuelta a San Juan. Według Patricka Lefevere’a Belg rozpocznie sezon w Volta a la Comunitat Valenciana albo w UAE Tour. Możliwe też, że wystartuje w obu tych imprezach. 

O zmianach w kalendarzu startów Remco Evenepoela, a także całej drużyny QuickStep-AlphaVinyl Patrick Lefevere opowiadał w wywiadzie dla gazety „Het Nieuwsblad”.

– Nie jest jeszcze jasne, gdzie on [Remco Evenepoel] wystartuje. Walencja na początku lutego jest jedną z opcji, a także UAE Tour pod koniec lutego. Jeden albo drugi wyścig albo też oba

– powiedział Lefevere.

Jeśli Evenepoel wystartowałby w UAE Tour, to po raz pierwszy w karierze zmierzyłby się w wyścigu etapowym z dwukrotnym zwycięzcą Tour de France Tadejem Pogačarem (UAE Team Emirates). Lefevere powiedział, że dla Pogačara wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest jak „mistrzostwa świata”.

– Szejkowie wolą, aby on wygrał tam niż w Tour de France, tak można powiedzieć. To jest pierwszy wyścig rangi World Tour w kalendarzu , który zawsze ma bardzo dobrą obsadę. Dlatego Remco od razu zorientowałby się, w jakiej jest formie w stosunku do pozostałych. Są tam dwa etapy z finiszem na podjeździe i „czasówka”

– wyjaśniał Patrick Lefevere.

Pełny kalendarz swoich startów drużyna QuickStep-AlphaVinyl potwierdzi podczas zgrupowania w Calpe, które rozpocznie się w najbliższy czwartek 6 stycznia i zakończy 14 stycznia. Szef zespołu sugerował w wywiadzie, że jego podopieczni pojawią się w Tour of Antalya (10-13 lutego), Tour of Oman (10-15 lutego), ale nie planują startować w Challenge Mallorca z powodów logistycznych.

Z kolei dyrektor sportowy Klaas Lodewyck wyjaśniał ostatnio także na łamach „Het Nieuwsblad”, że najważniejsze jest to, aby kolarze, którzy wystartują w tzw. „otwierającym weekendzie” przyjechali na te starty w odpowiedniej formie i z właściwą liczbą kilometrów wyścigowych w nogach.

– Zobaczymy, czy jeszcze jakieś wyścigi wypadną z kalendarza czy nie. Kolarze, którzy wystartuję w „otwierającym weekendzie” muszą mieć wystarczającą liczbę kilometrów wyścigowych w nogach. Plan startowy dla wszystkich musi być odpowiedni

– mówił Lodewyck.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments