fot. Paris-Nice

Ile kilometrów rocznie przejeżdża kolarz World Tour? Velofacts przygotowało zestawienie, w którym znajdziemy dane wielu zawodników, a wśród nich odpowiedź na to pytanie. Wśród sportowców udostępniających swoje treningi najwięcej przejechał Richie Porte – ponad 37,5 tysiąca kilometrów w ciągu roku!

441 przejażdżek, 662 tysiące metrów przewyższenia i 37643,3km na rowerze – to dane Richiego Porte’a za rok kalendarzowy 2021. Tuż za kolarzem INEOS Grenadiers w tym zestawieniu znalazł się jego kolega klubowy i nasz rodak – Michał Kwiatkowski. Popularny Kwiato podczas 340 wykazanych aktywności przekroczył 35 tysięcy kilometrów – to daje średnią niemalże 100km dziennie. A przecież do sieci nie trafia każda chwila ruchu, zawodnik ma też inne treningi, niekoniecznie skupiające się na kręceniu kolejnych kilometrów…

Chciałoby się powiedzieć, że to dużo? Niby tak, ale wszystkich tych gości zawstydza jeszcze jeden człowiek. Jest nim nasz Łukasz Owsian, kolarz Team Arkéa Samsic. Jak przeczytamy na jego Stravie podczas roku 2021 przejechał on niemalże 40 tysięcy kilometrów – więcej niż jakikolwiek chwalący się swoimi danymi kolarz WT! Przeciętnie 809km tygodniowo i ponad 25h na rowerze. Szaleństwo.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Xtremalny
Xtremalny

Cieniasy! 🙂 poniższy bije ich na głowę

https://www.strava.com/athletes/15963712

Trynidada
Trynidada

jeszcze trzy lata temu kręciłem 10 tysięcy dla siebie, teraz przejadł mi się rower na maxa