fot. Facebook / Marta Lach

Ceratizit WNT Cycling ogłosił swój skład na kolejny sezon. Podobnie jak w zeszłym roku znalazła się w nim Marta Lach.

Mistrzyni Polski z 2020 roku jest zawodniczką niemieckiej grupy od początku tego roku. Całkiem udana była dla niej przede wszystkim końcówka sezonu, kiedy to wygrała La Picto – Charentaise pokonując na finiszu m.in. byłą mistrzynię świata – Martę Bastianelli. Poza tym bywała w czołówce takich wyścigów jak La Périgord Ladies i Grand Prix International d’Isbergues.

Wcześniej startowała także w bardziej prestiżowych wyścigach, jak Giro d’Italia, Ronde van Vlaanderen czy trzech ardeńskich klasykach. Tam jednak nie dostawała szans, by pojechać na siebie. Skupiała się na pomocy liderkom – Lisie Brennauer i Kristen Wild i przynajmniej pierwsza z nich świetnie wywiązywała się z tej roli.

Brennauer – brązowa medalistka z Trydentu i zawodniczka, która w pierwszej trójce zakończyła m.in. Wyścig Dookoła Flandrii zostaje w ekipie, natomiast 39-letnia Wild uda się po tym sezonie na emeryturę. W składzie zastąpi ją jednak inna świetna kolarka torowa – Katie Archibald, która na szosie ma jednak nieporównywalnie mniejsze doświadczenie w wyścigach szosowych.

Skład Ceratizit WNT na sezon 2022:

Kathrin Schweinberger, Laura Asencio, Lea Lin Teutenberg, Lisa Brennauer, Franziska Brausse, Clea Seide, Lana Eberle, Katie Archibald, Camilla Alessio, Lara Viecelli, Martina Fidanza, Maria Giulia Confalonieri, Lizbeth Yareli Salazar, Marta Lach
Hannah Nilsson, Sandra Alonso

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments