fot. EF Pro Cycling

Sergio Higuita od 1 stycznia będzie reprezentować barwy drużyny BORA – hansgrohe. Kolumbijczyk ma nadzieję, że już w swoim pierwszym sezonie w niemieckiej ekipie otrzyma on szansę liderowania w jednym z wyścigów trzytygodniowych.

24-letni kolarz rodem z Kolumbii przygotowuje się do zbliżającego się sezonu w swoim kraju. Pomiędzy treningami Sergio Higuita znalazł czas, aby udzielić wywiadu ESPN, w którym wspomniał o swoich ambicjach na sezon 2022.

Chciałbym spróbować w przyszłym sezonie, powalczyć w klasyfikacji generalnej jednego z Wielkich Tourów. Uważam, że mam ku temu fizyczne predyspozycje. Z roku na rok staję się coraz lepszy i myślę, że w trzytygodniowym wyścigu, w barwach zespołu BORA – hansgrohe jestem w stanie osiągnąć dobry wynik

– powiedział 24-latek.

Do tej pory Kolumbijczyk trzykrotnie brał udział w swojej karierze, w wyścigach trzytygodniowych. Debiutował on podczas hiszpańskiej Vuelty w 2019 roku, gdy wygrał etap i zajął 14. lokatę w klasyfikacji generalnej. W ostatnich dwóch sezonach Higuita startował w Tour de France, gdzie skupiał się przede wszystkim na pomocy dla Rigoberto Urana. Być może już w ekipie prowadzonej przez Ralpha Denka, kolarz rodem z Kolumbii otrzyma spory kredyt zaufania i pozycję lidera w jednym z Grand Tourów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments