fot. Cofidis

Niedawno zakończył się kolarski sezon 2021. Dla jednych to okazja do odpoczynku, natomiast Guillaume Martin wykorzystał ten moment do… wydania książki.

Kolarz Cofidis, Solutions Credits od dawna uważany jest za jednego z najinteligentniejszych zawodników w peletonie. I to raczej nie ze względu na mądrą jazdę, która w tym roku umożliwiła mu zajęcie miejsc w pierwszej „10” Tour de France i Vuelta a Espana, choć ewidentnie nie był jednym z najlepszych górali żadnego z tych dwóch wyścigów.

Francuz od 2015 roku jest magistrem filozofii, a w 2019 roku zdołał wydać książkę opowiadającą o filozofach ścigających się w kolarskim wyścigu. W tym tygodniu wydał kolejne dzieło – La société du peleton (w dosłownym tłumaczeniu „społeczność peletonu”).

Staram się porównać kolarski peleton, a więc świat, który dobrze znam, do tego co dzieje się w każdym społeczeństwie. Jak być członkiem zbiorowości, nie rezygnując z własnych ambicji? Jak żyć razem, bez poświęceń? To pytania, które, także dziś, zadaje sobie każdy kolarz. Ja próbuję na nie odpowiedzieć

– mówił Martin.

Następnie dodał, że chciałby, żeby książka, nad którą pracował już w trakcie ubiegłorocznego Tour de France została przetłumaczona na angielski i inne języki. Jego poprzednie dzieło – wspominane już Socrates a Velo doczekało się swojej angielskiej wersji. Zobaczymy, jak będzie tym razem.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Guillaume Martin (@guillaumemartinpro)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments