fot. Bund Deutscher Radfahrer

Ekipa, w której ściga się Szymon Sajnok ogłosiła kolejne wzmocnienia na sezon 2022. Do zespołu Cofidis dołączą Max Walscheid i Davide Vilella.

28-letni Niemiec przez ostatnie dwa lata reprezentował barwy ekipy Team Qhubeka NextHash. Ze względu na przeciągającą się, niepewną sytuację afrykańskiej drużyny, Max Walscheid zdecydował się podpisać roczną umiowę z ekipą Cofidis.

Podpisanie kontraktu z zespołem Cofidis daje mi szansę na osiągnięcie dobrych rezultatów. Chcę zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby kontynuować swoje postępy i pomóc drużynie wygrywać. W zbliżającym się sezonie mam nadzieję skupić się na startach w wyścigach klasycznych i wziąć udział w jednym z Grand Tourów. Wiem, że mogę dobrze zaprezentować się w Paryż-Roubaix. Będzie, to jeden z moich głównych celów

– powiedział kolarz, który tegoroczne „Piekło Północy” zakończył na dwunastej lokacie.

Do francuskiej drużyny kierowanej przez Cédrica Vasseura na kolejny rok przejdzie, również Davide Vilella. Włoch ostatnie dwa sezony spędził, jako kolarz broniących barw ekipy Movistar Team. 30-letni zawodnik pochodzący z Lombardii ma w nowym zespole być wartościowym pomocnikiem dla Guillaume’a Martina.

Jestem góralem i staram się pomagać swoim liderom. Współpracowałem już z Jakobem Fuglsangiem, Rigoberto Uránem, Miguelem Ángelem Lópezem, Alejandro Valverde, a teraz chcę wspomagać, także Guillaume’a Martina. W minionym sezonie prezentował się imponująco, plasując się w TOP 10 w dwóch Grand Tourach. Jestem pewien, że mogę przyczynić się do tego, aby nadal rozwijał się na najwyższym poziomie

– wyjawił Davide Vilella.

Poprzedni artykułKacper Smreczek pozostaje w Telco,m – On Clima – Osés
Następny artykułWyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów PZKol – relacja na żywo
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments