fot. Photo Gomez Sport

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Will Barta odchodzi z ekipy EF Education-Nippo. Teraz znamy już przyszłość Amerykanina, który przez najbliższe dwa lata będzie się ścigać w barwach grupy Movistar Team.

Wychowanek zespołu Hagens Berman Axeon oraz były kolarz ekipy CCC Team będzie teraz częścią hiszpańskiej drużyny Movistar. W nowej formacji Will Barta ma przede wszystkim skupić się na pomocy swoim liderom, a także rozwijać swoje umiejętności, zwłaszcza w jeździe na czas.

Moimi celami na kolejne lata jest wniesienie swojego wkładu w rozwój zespołu, poprzez pomaganie moim kolegom z ekipy, a także samodzielne osiąganie dobrych wyników, gdy nadarzy się tak okazja. Osobiście chciałbym skupić się na tygodniowych wyścigach etapowych i wyrosnąć na zawodnika, który będzie mógł w tego typu imprezach walczyć o zwycięstwa. Chciałbym, również skupić się na jeździe na czas, ponieważ odnosiłem w tej specjalności swoje największe sukcesy

– mówił 25-letni zawodnik cytowany przez biuro prasowe swojego nowego pracodawcy.

Amerykanin to już ósme wzmocnienie ekipy kierowanej przez Eusebio Unzué. Wcześniej kontrakty z hiszpańską drużyną podpisali już: Óscar Rodríguez, Max Kanter, Alex Aranburu, Oier Lazkano, Gorka Izagirre, Iván Sosa oraz Vinícius Rangel.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments