fot. UAE Team Emirates

Tadej Pogačar zadeklarował, że będzie kibicował paniom podczas wyścigu Tour de France Femmes, który rozpocznie tego samego dnia, którego zakończy się męska edycja Wyścigu dookoła Francji.  

W czwartek zaprezentowano trasę wyścigu Tour de France kobiet, który rozpocznie się 24 lipca w Paryżu, czyli tego samego dnia, w którym zakończy się męska edycja. Panie będą miały do pokonania w sumie ponad tysiąc kilometrów, a o losach klasyfikacji generalnej rozstrzygnie słynny podjazd w Wogezach – La Planche des Belles Filles.

Wsparcie dla pań obiecał dwukrotny zwycięzca Wielkiej Pętli Tadej Pogačar z drużyny UAE Team Emirates, którego narzeczona Urska Zigart najprawdopodobniej także będzie ścigała się w Tour de France kobiet.

– Najprawdopodobniej, kiedy skończę Tour, wsiądę do kampera i pojadę kibicować na Tour de France kobiet

– powiedział Słoweniec, który doskonale zna kolarstwo z perspektywy kibica. W 2019 roku dopingowej swojej partnerce w Giro Rosa.

– Miałem wtedy trochę wolnego czasu, zatem wraz z moją koleżanką pojechaliśmy kibicować mojej narzeczonej i całej drużynie BTC Ljublana. Dla nie jest jest to bardzo ważne.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tadej Pogačar (@tadejpogacar)

Urska Zigart ma 24 lata i w tym sezonie zanotowała dwa zwycięstwa – została mistrzynią Słowenii w jeździe indywidualnej na czas oraz wygrała etap na wyścigu Setmana Ciclista Valenciana. Reprezentowała barwy drużyny Bike Exchange.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments