Vinícius Rangel
fot. Movistar Team

9 zawodnik Mistrzostw Świata Flandria 2021 w kategorii do lat 23 dołączy do Movistar Team. 20-latek związał się z hiszpańską ekipą 3-letnim kontraktem, który będzie dla niego pierwszą zawodową umową.

Nieczęsto obserwujemy Brazylijczyków w peletonie, tym bardziej ciekawym przypadkiem jest zawodnik pochodzący z tego południowoamerykańskiego państwa w World Tourze. Młody kolarz świetnie radził sobie w wielu amatorskich wyścigach, a startując w imprezie pod szyldem UCI zajął od razu 9. miejsce w mistrzostwach świata, zatem nie dziwi jego angaż na takim poziomie.

Jestem bardzo szczęśliwy i zmotywowany, aby móc dołączyć do zespołu Movistar na kolejne trzy lata. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie i uwierzyli w mój potencjał. Teraz, jak zawsze, zamierzam kontynuować walkę o swój rozwój, każdego dnia chcę być coraz lepszy i lepszy

— podsumowuje swój transfer Vinícius Rangel.

Brazylijczyk to kilkukrotny mistrz kraju w jeździe na czas w niższych kategoriach, a także dwukrotny medalista Mistrzostw Panamerykańskich. Jest on już także zawodnikiem regularnie startującym w hiszpańskich wyścigach, swój ostatni rok juniora i pierwszy sezon orlika spędził bowiem w Terra Fecundis.

Poprzedni artykułTour de France 2021: Poznaliśmy wyrok dla sprawczyni głośnej kraksy
Następny artykułKarpacki Wyścig Kurierów kobiet zostanie zainaugurowany już za rok
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments