Foto: Pascu Méndez/Vuelta a Murcia

Luis León Sánchez oraz Johan Price-Pejtersen są nowymi nabytkami zasilanej petrodolarami formacji Bahrain – Victorious. Bardzo doświadczony Hiszpan oraz młody Duńczyk podpisali z nowym zespołem 2-letnie umowy.

Luisa Leóna Sáncheza nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu fanowi kolarstwa. Hiszpan rozpoczyna swój 19 zawodowy sezon i w wieku 37 lat może w swoim palmares pochwalić się takimi wyczynami jak dwukrotna wygrana w Clasica Ciclista San Sebastian, 4 triumfy etapowe podczas Tour de France czy zgarnięta klasyfikacja generalna Paryż-Nicea z 2009 roku.

Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę ścigać się w drużynie Bahrajnu w ciągu najbliższych kilku sezonów. Dołączenie do tej grupy wspaniałych kolarzy i wizja dążenia do bycia jednym z najlepszych zespołów na świecie jest ekscytująca. Jestem pewien, że ciężką pracą utrzymamy poziom, który w tym sezonie przyniósł drużynie tyle radości

— mówi o swoim transferze Luis León Sánchez.

Johan Price-Pejtersen to z kolei świeżo upieczony mistrz świata do lat 23 w jeździe indywidualnej na czas. 22-latek specjalizuje się właśnie w tym, więc w jego portfolio znajdziemy też m.in. dwa mistrzostwa Europy w orliku czy wiele innych dobrze pokonanych czasówek.

Przede wszystkim chcę podziękować mojemu wcześniejszemu zespołowi, Uno-X Pro Cycling, za naszą współpracę w celu mojego rozwoju i osiągnięcia, których bym bez nich nie osiągnął. Byli ważnym czynnikiem, dzięki któremu mogłem zrobić kolejny krok, by znaleźć się w drużynie Bahrain Victorious

— podsumowywał swój ruch młody Duńczyk.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments