fot. UCI

Drugie mistrzostwa świata w e-kolarstwie odbędą się 22 lutego 2022 roku na platformie Zwift. Tym razem droga kwalifikacji do mistrzowskiego wyścigu została otwarta nawet dla amatorów!

Rywalizacja odbędzie się na wirtualnych trasach Nowego Jorku, a konkretniej na rundzie zwanej Knickerbocker. Jedno okrążenie mierzy 22.5 kilometra z przewyższeniem wynoszącym 346 metrów. Kolarze i kolarki walczące o tęczowy trykot pokonają takie koło dwukrotnie, co łącznie da 55 kilometrów zażartej rywalizacji. Największą trudnością zdecydowanie jest podjazd New York KOM, wzniesienie z pozoru mierzące tylko 1400 metrów o średnim nachyleniu 6.1% kryje w sobie przesztywnienia sięgające nawet 17%!

W roku ubiegłym tytuły zdobyli: Ashleigh Moolman Pasio (RPA) oraz Jason Osborne (Niemcy). Osborne, były wioślarz (medalista olimpijski z Tokio), obecnie jest stażystą w belgijskiej drużynie zawodowej Deceuninck – Quick Step.

Druga edycja światowego czempionatu otworzy drogę przed zawodnikami amatorami by poprzez wyścigi eliminacyjne znaleźli się na linii startu tego jednego – najbardziej prestiżowego z e-wyścigów. W dniach 27-28 listopada dla najlepszych amatorów ze wszystkich kontynentów zostaną rozegrane specjalne wyścigi kwalifikacyjne, w wyniku, których czołowa piątka pań oraz panów otrzyma zaproszenie do startu w narodowych barwach. Poza tą drogą UCI naturalnie wyśle zaproszenia do 23 federacji narodowych w tym do Polski.

Wymagania do wzięcia udziału w wyścigach eliminacyjnych:

  • Wszyscy zawodnicy biorący udział w Zwift Racing League (dywizja Premier) w sezonie 2021/2022 zostaną automatycznie zaproszeni do udziału w kontynentalnych kwalifikacjach
  • Zawodnicy posiadający co najmniej piąty poziom na Zwift, którzy zostali automatycznie skategoryzowani przez organizatora WTRL jako kategoria A lub wyżej podczas specjalnych 4 wyścigów pre-kwalifikacyjnych. W celu uzyskania kategorii zawodnik musi wystartować w minimum dwóch wyścigach.
  • Zawodnicy startujący w Zwift Racing League (dywizja Community) mogą uzyskać kwalifikacje startując w sezonie regularnym odbywającym się pomiędzy 12 października a 16 listopada.
  • Dla zawodników nie startujących w dywizji Zwift Racing League Premier oraz Community: Zwift oraz WTRL zorganizuje w dniach 13, 14, 20 oraz 21 listopada otwarte wyścigi kwalifikacyjne.
  • Jeśli zawodnik podczas wcześniej wspominanych wydarzeń spełni kryteria kwalifikacyjne, Zwift wyśle na jego adres mailowy zaproszenie do startu w kwalifikacjach kontynentalnych.
  • Zawodnicy muszą rywalizować na trenażerach Smart z zadeklarowaną przez producenta dokładnością pomiaru +/- 2%.
Poprzedni artykułCoppa Agostoni 2021: Lutsenko zaskoczył Trentina
Następny artykułCotygodniowy Quiz Kolarski #37
Kolarstwem interesuje się ponad połowę swojego życia. Uwielbia wszystko związane z tym zakręconym sportem pisanie, mówienie czy wreszcie samo uprawianie go sprawia mu masę radości. Na szosie trenuje z różnymi skutkami od 6 lat, ścigając się jako junior a obecnie amator.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments