fot. ASO

Demi Vollering (SD Worx) wygrała trzeci etap wyścigu Women’s Tour. Holenderka została, również nową liderką klasyfikacji generalnej.

Trzeci dzień ścigania po brytyjskich drogach był odcinkiem jazdy indywidualnej na czas. „Czasówka” wokół Atherstone liczyła sobie 16,6-kilometra. Zwłaszcza pierwsza część dystansu tego etapu była pofałdowana, natomiast druga faza rywalizacji była niemal płaską, bądź prowadziła lekko w dół. Ponadto zawodniczki musiały zmierzyć z kilkoma trudnościami technicznymi na trasie.

Pierwszą kolarką, która zanotowała niezły rezultat była Alice Towers (Drops – Le Col s/b TEMPUR). Zaledwie 18-letnia Brytyjka potrzebowała 25 minut i 59 sekund na pokonanie trasy. Chwilę później o 8 sekund szybciej trasę pokonała reprezentantka Trynidadu i Tobago Teniel Campbell (Team BikeExchange).

Zawodniczka pochodząca z archipelagu Małych Antyli nie cieszyła się długo z prowadzenia. Na „gorącym fotelu” liderki pojawiła się Brytyjka Anna Christian (Drops – Le Col s/b TEMPUR) z czasem 25:41. Na kolejne przetasowania nie trzeba było czekać zbyt długo. Pięciokrotna mistrzyni Francji elity w jeździe na czas Audrey Cordon-Ragot (Trek-Segafredo Women) potrzebowała tylko 25 minut i 27 sekund na pokonanie trasy 16,6-kilometrowej „czasówki”.

Wszystkie powyższe wyniki zupełnie zbladły, gdy na mecie pojawiła się Amerykanka Veronica Ewers (Team TIBCO – SVB) z czasem 24:39. O tylko 4 sekundy gorszy rezultat zanotowała kolejna Brytyjka Anna Shackley, która reprezentuje barwy zespołu SD Worx. Zaraz potem następna z reprezentantek gospodarzy Alice Barnes (Canyon SRAM Racing) wskoczyła na prowadzenie z wynikiem 24:26.

Rezultat Alice Barnes pobiły kolejno Kanadyjka Leah Kirchmann (Team DSM) z czasem 24:23 i Brytyjka Joscelin Lowden (Drops – Le Col s/b TEMPUR), która była o zaledwie sekundę szybsza od Kirchmann.

Żadna z powyższych zawodniczek nie mogła się, jednak równać Demi Vollering. Holenderka reprezentująca drużynę SD Worx pojechała wprost fenomenalnie notując wynik 23:18! Dało jej to bezapelacyjne zwycięstwo i prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce na etapie zajęła Joscelin Lowden (Drops – Le Col s/b TEMPUR), a lokatę na podium uzupełniła Leah Kirchmann (Team DSM).

Dotychczasowa liderka klasyfikacji generalnej Clara Copponi (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) zajęła 11. lokatę z czasem 24:46. W konsekwencji Francuzka spadła na trzecią pozycję w „generalce”.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments