Drugiego dnia drużynowych mistrzostw Polski w Godzieszach Wielkich rozegrano zmagania w jeździe na czas drużyn. Podobnie jak w sobotę, rywalizowano w kategoriach młodzik, junior młodszy, junior, U23 oraz elita.

W najmłodszej kategorii wiekowej najlepsze okazały się drużyny ALKS Stal Ocetix Grudziądz. Najlepszymi młodziczkami zostały Daria Dębicka, Agata Groszewska, Daria Ostrycharz i Michalina Rzeszot, natomiast wśród młodzików mistrzami polski zostali Sebastian Hinz, Aleksander Kasprowicz, Jakub Mielewski oraz Igor Pietrzak. Na dalszych miejscach w rywalizacji młodziczek uplasowały się drużyny UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik (Marika Bugzel, Michalina Oleszak, Ada Wierzbińska, Emilia Wojciechowska; +0:14) i UKS Copernicus CCC SMS Toruń (Sandra Kaczmarek, Natalia Kończalska, Maria Okrucińska, Nalia Skierkowska; +0:17). Drugi czas wśród młodzików uzyskała czwórka z Grupy Kolarskiej Gliwice (Nikodem Gwóźdź, Władysław Mańka, Wiktor Paczuła, Adrian Pysik; +0:23), a trzecie miejsce zajęli kolarze UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik (Franciszek Mumot, Lucjan Nowicki, Stanisław Zimny, Tomasz Łamaszewski; +0:26).

Zarówno w rywalizacji juniorów młodszych, jak i juniorów, koszulki mistrzów Polski zdobyli zawodnicy KTK Kalisz – w juniorze młodszym Jan Gadera, Wiktor Gałdyn, Patryk Goszczurny i Piotr Kij, a w juniorze Kacper Gieryk, Kamil Dolak, Karol Matysiak oraz Piotr Maślak. Wśród juniorów młodszych na podium znalazły się też zespoły UKS Copernicus CCC SMS Toruń (Tomasz Błażejewski, Kacper Mientki, Szymon Wiśniewski, Dawid Łątkowski; +0:47) i KKS Gostyń (Jakub Biernacki, Marcel Kożyczak, Tomasz Listwoń, Mikołaj Skorupiński; +0:51). W zmaganiach juniorów srebro również zdobyli kolarze z toruńskiego klubu – Szymon Korniak, Dominik Ratajczak, Franciszek Kaczorowski i Igor Sęk – którzy z zawodnikami KTK Kalisz przegrali o zaledwie sekundę. Podium uzupełniła drużyna KS Społem Łódź (+1:28), w składzie: Maksymilian Radosz, Julian Kot, Jakub Lewandowski, Igor Rydzyński.

Złotymi medalistkami w jeździe na czas juniorek młodszych zostały Kornelia Braun, Otylia Kubicka, Oliwia Sroczyńska i Katarzyna Stelmach z KK Ziemia Darłowska. Srebro zdobyły kolarki ALKS Stal Grudziądz Big Star (Oliwia Kępczyńska, Eliza Rabażyńska, Urszula Sipko, Julia Zdunek; +0:09), a na najniższym stopniu podium stanęły Barbara Cywińska, Kinga Marek, Wiktoria Poniewierska i Nikola Sieniek z Mayday Team (+0:15). Wśród juniorek pierwsze dwie pozycje również przypadły kolarkom z Ziemi Darłowskiej i Grudziądza – tym razem zamieniły się jednak kolejnością. Z ogromną przewagą triumfowały Zuzanna Chylińska, Wiktoria Milda, Maja Tracka i Karolina Urban (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), a drugie miejsce zajęły Natalia Kaczmarczyk, Laura Rybkiewicz, Kinga Witkowska i Maja Wróblewska (KK Ziemia Darłowska; +2:00). Podium uzupełniły kolarki KTK Kalisz (+2:07) – Anna Długaś, Agata Lichosyt, Natalia Nawrocka i Roksana Pasternak.

W elicie kobiet najlepsze okazały się Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska, Dorota Przęzak i Aurela Nerlo z TKK Pacific Nestle Fitness Toruń, które o ponad minutę (+1:23) pokonały swoje koleżanki z drużyny – Dominikę Bykowską, Natalię Krześlak, Karolinę Kumięgę i Paulinę Pastuszek. Ta czwórka była najlepsza w rywalizacji orliczek. Na najniższym stopniu podium w elicie stanęły Monika Brzeźna, Łucja Pietrzak, Agnieszka Skalniak-Sójka i Katarzyna Wilkos (MAT ATOM Deweloper Wrocław / Fundacja BB; +2:04). Czwartą pozycję zajęły Wioleta Furtak, Wiktoria Polak, Kaja Rysz i Dominika Włodarczyk (+3:47), które również reprezentują drużynę z Wrocławia. Zajęły one drugie miejsce w zmaganiach orliczek.

Niestety w przypadku elity mężczyzn na starcie nie zobaczyliśmy żadnej z polskich drużyn zawodowych. Co więcej – w wyścigu elity (!) wystartowała tylko jedna czwórka, składająca się z kolarzy tej kategorii. Niezrzeszeni zawodnicy Fiołka – Trans zajęli… ostatnie miejsce. Doszło więc do sytuacji, w której podium elity było takie samo, jak U23. Najlepiej na 38-kilometrowej trasie poradzili sobie kolarze KS Pogoń Mostostal Puławy – Antoni Gańko, Dominik Górak, Kacper Maciejuk oraz Bartłomiej Proć. Dwanaście sekund wolniej trasę pokonali zawodnicy TC Chrobry SCOTT Głogów (Damian Bieniek, Patryk Gieracki, Piotr Mierzyński, Marcin Zarębski), a podium uzupełnili kolarze GKS „Cartusia” w Kartuzach Bike Atelier (Radosław Lewandowski, Szymon Pomian, Jakub Soszka, Adam Woźniak; +0:20).

Wyniki

Poprzedni artykułSonny Colbrelli: „Dzisiaj rano nie wierzyłem, że dojadę do mety. Jechałem bez presji”