fot. Dariusz Krzywański

W Godzieszach Wielkich rozegrano dziś mistrzostwa Polski w jeździe na czas dwójek. Medale i mistrzowskie koszulki rozdano w pięciu kategoriach – młodzik, junior młodszy, junior, U23 i elita.

W zmaganiach młodziczek, które rywalizowały na dystansie 8 kilometrów, najlepsze były kolarki ALKS Stal Grudziądz – Daria Dębicka i Daria Ostrycharz. Wyprzedziły one drugą parę, utworzoną przez Michalinę Oleszak i Emilię Wojciechowską z UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik, o 13 sekund. Dwie sekundy gorzej pojechały Antonina Kawalec i Alicja Purchalak (Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów). Sześć kilometrów więcej do przejechania mieli młodzicy. Spośród nich najlepiej spisali się Wojciech Bućko i Mikołaj Dziadura z LKK Zakłady Mięsne „Warmia” Biskupiec, którzy o zaledwie sekundę pokonali Dawida Szulika i Bartosza Łyżwę z UKS Avatar. Na trzeciej pozycji uplasowali się Nikodem Gwóźdź i Wiktor Paczuła (Grupa Kolarska Gliwice).

Na najwyższym stopniu podium wśród juniorek młodszych (14 kilometrów) stanęły Kornelia Braun i Katarzyna Stelmach, ścigające się w barwach KK Ziemia Darłowska. Pięć sekund dłużej przejechanie trasy zajęło Barbarze Cywińskiej i Kindze Marek z Mayday Team, natomiast trzecie miejsce zajęły Oliwia Kępczyńska i Eliza Rabażyńska (ALKS Stal Grudziądz Big Star). Do zwyciężczyń straciły one 13 sekund. Rywalizacja juniorów młodszych, ścigających się na dystansie 20 kilometrów, triumfowali Filip Gruszczyński i Bartosz Marut, reprezentujący Grupę Kolarską Gliwice. Na dalszych pozycjach uplasowali się Patryk Goszczurny i Marceli Pera (KTK Kalisz; +0:23) oraz Franciszek Cierpikowski i Dawid Wika-Czarnowski (UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik; +1:15).

Taki sam dystans, jak juniorzy młodsi, miały do przejechania juniorki. Po złoto i koszulki mistrzyń kraju sięgnęły Julia Przymusińska i Tamara Szalińska z klubu UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik. Srebro zdobyły kolarki KK Ziemia Darłowska – Laura Rybkiewicz i Maja Wróblewska (+0:12) – a na najniższym stopniu podium stanęły Wiktoria Milda i Maja Tracka (+0:20), jeżdżące w ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Wśród juniorów (29 km) zdecydowanie triumfowali Kacper Gieryk i Piotr Maślak z KTK Kalisz. Kolejne pozycje zajęli Julian Kot i Maksymilian Radosz z KS Społem Łódź (+1:13) oraz Kamil Kudliński i Konrad Waliniak (KLTC Konin; +1:54).

W elicie kobiet, które ścigały się na takiej samej trasie jak juniorzy, dublet „ustrzeliła” ekipa TKK Pacific Nestle Fitness Toruń. Złoty medal zdobyły Karolina Karasiewicz i Karolina Kumięga, a drugą pozycję zajęły Aurela Nerlo i Dorota Przęzak (+0:51). Na najniższym stopniu podium stanęły Agnieszka Skalniak-Sójka i Monika Brzeźna, ścigające się w barwach MAT ATOM Deweloper Wrocław / Fundacja BB (+1:38). Tuż za podium uplasowały się Paulina Pastuszek i Natalia Krześlak, jeżdżące w TKK Pacific Nestle Fitness Toruń, które triumfowały wśród orliczek. Na dalszych miejscach w U23 rywalizację ukończyły Wioleta Furtak i Dominika Włodarczyk (MAT ATOM Deweloper Wrocław / Fundacja BB; +1:49), a także Dominika Bykowska i Kamila Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń; +2:50).

Zmagania mężczyzn padły łupem Norberta Banaszka i Tobiasza Pawlaka z HRE Mazowsze Serce Polski. Kolejne pozycje zajęli Damian Bieniek i Patryk Gieracki (TC Chrobry SCOTT Głogów; +0:25) oraz Radosław Frątczak i Szymon Potasznik (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne; +0:28), którzy uplasowali się na pierwszym i drugim miejscu wśród kolarzy do lat 23. W tej kategorii podium uzupełnili Radosław Lewandowski i Adam Woźniak z GKS „Cartusia” w Kartuzach Bike Atelier.

Wyniki

Jutro zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w jeździe na czas drużyn.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments