fot. INEOS Grenadiers

Magnus Sheffield od sezonu 2022 dołączy do brytyjskiej drużyny INEOS Grenadiers. Amerykanin podpisał kontrakt obowiązujący na najbliższe trzy sezony. To kolejne wzmocnienie drużyny Dave’a Brailsforda młodym i perspektywicznym kolarzem, wcześniej ogłoszono transfer między innymi Bena Tuletta. 

Brązowy medalista mistrzostw świata juniorów z 2019 roku z Yorkshire bardzo szybko awansuje na poziom World Touru, bo już w wieku 19 lat. Magnus do sierpnia bieżącego roku ścigał się w barwach amerykańskiej drużyny drugiej dywizji – Rally Cycling, z którą rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Jak możemy się domyślać, już wtedy prowadzone były rozmowy z ekipą INEOS.

Gdy nadszedł okres pandemii i Sheffield nie mógł ścigać się w Europie, jeszcze jako junior podjął się próby pobicia rekordu świata na 3 kilometry na torze. Zrobił to na welodromie w Colorado Springs z czasem 03:06.447 bijąc poprzedni rekord o ponad trzy sekundy. Zapytany o to w jakiej specjalizacji czuje się najlepiej, odpowiedział tak:

Myślę, że jestem wszechstronny. Bardzo dobrze czuję się w wyścigach jednodniowych, szczególnie tych gdzie występuje bruk, ale z pewnością przez pierwsze sezony w drużynie będę szukał najlepszej wersji siebie i tego gdzie odnajdę się najlepiej.

Sheffield dodał, że pamięta gdy jako młody chłopiec oglądał Tour de France, gdzie dominowała ekipa INEOS (wtedy Sky) i jest dumny z tego, że może teraz spełnić swe marzenia i dołączyć do tak silnego grona kolarzy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments