Sean Rowe

Hugo Page i Julius Johansen zasilą od nowego roku belgijską formację Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. Wcześniej ogłoszono transfery trzech innych młodych i utalentowanych kolarzy, a byli to Gerben Thijssen, Laurens Huys i Kobe Goossens.

Może będzie to nieuprzejme w stronę poprzedniego posiadacza tej licencji, czyli CCC Team, ale jeśli budować skład w oparciu o mały budżet i strategię opartą raczej na szukaniu swoich szans w akcjach to właśnie Intermarché robi to lepiej. Zaliczyli oni wygraną etapową na Giro d’Italia, ponad tydzień dzierżyli koszulkę lidera La Vuelty, a nowe nabytki dają nadzieję, że takie zdarzenia będą się powtarzały.

Duńczyk Julius Johansen to mistrz świata juniorów z Bergen w wyścigu ze startu wspólnego, rok wcześniej w światowym czempionacie już jako pierwszoroczny kolarz tej kategorii był 4. w jeździe indywidualnej na czas. W 2018 roku wygrał cenioną imprezę dla orlików – Olympia’s Tour, gdzie pokonał wielu kolarzy ścigających się dziś na poziomie WT. 22-latek obecny sezon spędził w barwach Uno-X Pro Cycling Team.

Hugo Page’a z kolei mogą kojarzyć dość dobrze polscy kibice z 5. miejsca w tegorocznym L’Etoile d’Or. To tam 20-latek przegrał z Filipem Maciejukiem, niemniej tak wysoka pozycja w wyścigu z Pucharu Narodów dla orlików to z pewnością ważna referencja dla Francuza. Ostatnie 2 lata spędził on w młodzieżowej sekcji Groupama-FDJ.

Dużo wcześniej ogłoszeni zostali trzej stosunkowo młodzi Belgowie. 22-letni Laurens Huys to m.in. 6. kolarz tegorocznego Tour de Hongrie i niezły góral, rok starszy Gerben Thijssen  puka powoli do grona najlepszych sprinterów świata, był rok temu 2. na jednym z etapów La Vuelta ciclista a España, zaś Kobe Goossensa znać można z licznych ucieczek, w wyniku których m.in. wygrał klasyfikację górską tegorocznego Tour de Romandie.

Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ma obecnie zakontraktowanych 22 kolarzy na sezon 2022. Ich liderem wydaje się być sprowadzony w tym okienku Alexander Kristoff, acz siła zespołu zapewne nadal będzie tkwiła w licznych akcjach, ciekawych rozwiązaniach i świetnym duchu ekipy. Kto wie który z kolarzy wystrzeli ze swoim poziomem? Może to być np. Biniam Ghirmay.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments