fot. Copernicus

Reprezentant klubu Copernicus CCC Toruń Hubert Grygowski kapitalnie zaprezentował się w prestiżowym wyścigu Grand Prix Rüebliland (MJ 2.1). Polak w klasyfikacji generalnej szwajcarskiej „etapówki” zajął piąte miejsce.

Urodzony w 2004 roku Hubert Grygowski podczas czterech etapów wyścigu Grand Prix Rüebliland po raz kolejny pokazał swój nieprzeciętny talent. Zawodnik toruńskiego Copernicusa na dwóch pierwszych etapach finiszował na czwartym i trzecim miejscu. Na półmetku rywalizacji pierwszoroczny junior był czwarty w „generalce” oraz prowadził w klasyfikacji punktowej.

Natomiast podczas trzeciego odcinka jazdy indywidualnej na czas Grygowski był jedenasty, a finalny czwarty etap młody Polak zakończył na trzynastej lokacie. W ostatecznym rozrachunku Hubert Grygowski zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecią lokatę w klasyfikacji punktowej. Warto jednak zwrócić uwagę, że zawodnicy, którzy okazali się lepsi od 17-latka urodzonego w Szczecinie są od niego o rok starsi.

Poprzedni artykułPrimož Roglič królem Vuelta a España! Jest trzeci triumf i zwycięstwo w Santiago de Compostela
Następny artykułPrimož Roglič: „To jest niewiarygodne i szalone”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments