fot. INEOS Grenadiers

Dwukrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas Rohan Dennis po dwóch sezonach opuszcza szeregi drużyny prowadzonej przez Dave’a Brailsforda. Australijczyk przez kolejne dwa lata będzie reprezentować barwy zespołu Jumbo-Visma.

Pochodzący z Adelajdy 31-letni zawodnik już od kilku miesięcy łączony był z drużyną Jumbo-Visma. Ostatecznie krążące plotki wreszcie się potwierdziły. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio w ITT podpisał dwuletni kontrakt z holenderską ekipą.

W nowym zespole Australijczyk dalej będzie mógł się rozwijać w swojej ulubionej specjalności, a także będzie sporym wzmocnieniem dla swoich liderów podczas wymagających zmagań na trasach Wielkich Tourów. Ponadto Dennis ma otrzymać okazje do jazdy na własne konto w imprezach trwających nie dłużej niż tydzień.

Nie mogę się doczekać już nowych wyzwań i jestem podekscytowany dołączeniem do prawdopodobnie jednego z wiodących zespołów zajmujących się badaniami i rozwojem w zawodowym peletonie. Jazda u boku takich kolarzy, jak: Primož Roglič, Wout van Aert i ponownie z Tomem Dumoulinem, to coś, czego nie mogłem sobie odmówić. Moim głównym celem jest kontynuacja przyczyniania się do zwycięstw zespołu w Grand Tourach oraz korzystanie z okazji jazdy na własne konto w tygodniowych wyścigach. Jest to nowy rozdział, ale także powrót po części do moich wczesnych lat kariery, kiedy byłem związany z kontynentalnym zespołem Rabobank w 2011 roku. Również jest to powrót na rowery marki Cervélo, czyli sprzętu, na którym jeździłem jako neo-pro w 2013 roku. Chciałbym podziękować ekipie INEOS Grenadiers za czas, który z nimi spędziłem. To była świetna podróż z wieloma niesamowitymi osiągnięciami, które zamierzam kontynuować w zespole Jumbo-Visma

– mówił mistrz świata w jeździe na czas z 2018 i 2019 roku w rozmowie z biurem prasowym swojego nowego zespołu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments