Foto: Arctic Race of Norway

Ben Hermans (Israel Start-Up Nation) wygrał trzeci etap i został nowym liderem wyścigu Arctic Race of Norway. 

Trzeci etap norweskiego wyścigu prowadził z Finnsnes do Målselv i liczył ponad 184 kilometry. Dzisiaj kolarze mieli przed sobą najtrudniejszy odcinek. Czekało na nich pięć oznaczonych podjazdów, w tym finałowy na metę Fjellandsby summit (3,7 km długości; średnie nachylenie 7,7 %).

W ucieczkę zabrali się: Julien Duval (AG2R Citroën Team), Jens Reynders (Sport Vlaanderen – Baloise), Martin Laas (BORA – hansgrohe), Xabier Mikel Azparren (Euskaltel – Euskadi) i Fredrik Dversnes (Team Coop).

Ich najwyższa przewaga oscylowała wokół trzech minut.

Na górskich premiach brylował Dversnes, który wygrał cztery razy i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji. Peleton prowadzili głównie kolarze reprezentacji Norwegii i Uno-X Pro Cycling Team.

7 kilometrów przed metą na czele zostali już tylko Dversnes, Reynders i Mikel Azparren, ale ich przewaga wynosiła już tylko niespełna pół minuty.

Finałowy podjazd rozpoczęli na czele Mikel Azparren i Dversnes, ale peleton był już bardzo blisko. Zostali oni doścignięci na 3300 metrów przed metą. Na samotny atak po chwili zdecydował się jeden z kolarzy Euskaltel, ale szybko został doścignięty.

W czołówce jechało około 20 kolarzy, a kilka sekund tracił do nich lider wyścigu Alexander Kristoff (reprezentacja Norwegii). Kilometr przed metą zaatakował Victor Lafay (Cofidis, Solutions Crédits), ale dojechali do niego Ben Hermans (Israel Start-Up Nation) i Odd Christian Eiking (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux).

Najwięcej sił z tej trójki zachował Ben Hermans i to on cieszył się z etapowego zwycięstwa i koszulki lidera wyścigu. Drugi był Odd Christian Eiking, a trzeci Victor Lafay.

Wyniki trzeciego etapu:

1 Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation 04:14:28
2 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
3 Victor Lafay (Fra) Cofidis
4 Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech 00:00:12
5 Eduard Prades Reverter (Spa) Delko 00:00:19
6 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop
7 Andreas Leknessund (Nor) Norwegian National Team
8 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi
9 Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH
10 Torstein Træen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 00:00:22
11 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic
12 Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech 00:00:24
13 Jacob Eriksson (Swe) Team Coop 00:00:26
14 Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix 00:00:41
15 Torjus Sleen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
16 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech 00:00:47
17 Mathieu Burgaudeau (Fra) TotalEnergies 00:00:53
18 Luc Wirtgen (Lux) Bingoal WB 00:00:55
19 Dimitri Claeys (Bel) Qhubeka NextHash 00:00:57
20 Arjen Livyns (Bel) Bingoal WB 00:00:59
21 Alessandro Fedeli (Ita) Delko 00:01:00
22 Dimitri Peyskens (Bel) Bingoal WB 00:01:02
23 Henok Mulueberhan (Eri) Qhubeka NextHash 00:01:03
24 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 00:01:05
25 Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team
26 Alexander Kristoff (Nor) Norwegian National Team
27 Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix
28 Sven Erik Bystrøm (Nor) Norwegian National Team 00:01:11
29 Ward Vanhoof (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 00:01:13
30 Axel Zingle (Fra) Cofidis 00:01:17
31 Thomas Champion (Fra) Cofidis 00:01:30
32 Benjamin Perry (Can) Astana-Premier Tech 00:01:32
33 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 00:01:34
34 Laurent Pichon (Fra) Team Arkea-Samsic
35 Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team
36 Julien Trarieux (Fra) Delko 00:01:47
37 Tore Andre Aase Vabø (Nor) Team Coop 00:01:51
38 Sander De Pestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
39 Edvald Boasson Hagen (Nor) TotalEnergies 00:02:05
40 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi 00:02:06
41 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM 00:02:20
42 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-up Nation
43 Alex Colman (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
44 Arne Marit (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
45 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM
46 Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-up Nation 00:02:29
47 Gleb Brussenskiy (Kaz) Astana-Premier Tech 00:02:59
48 Cedric Beullens (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 00:03:09
49 Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 00:03:28
50 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic
51 Rodrigo Alvarez (Spa) Burgos-BH
52 Alexandre Delettre (Fra) Delko 00:03:31
53 Andre Drege (Nor) Norwegian National Team 00:03:39
54 Jimmy Janssens (Bel) Alpecin-Fenix 00:03:44
55 Alexis Gougeard (Fra) AG2R Citroën Team 00:03:47
56 Dries Van Gestel (Bel) TotalEnergies 00:04:03
57 Aimé De Gendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
58 Remy Mertz (Bel) Bingoal WB 00:04:06
59 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation 00:04:07
60 Angel Fuentes Paniego (Spa) Burgos-BH 00:04:09
61 Philipp Walsleben (Ger) Alpecin-Fenix 00:04:38
62 Ceriel Desal (Bel) Bingoal WB
63 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 00:04:44
64 Søren Wærenskjold (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
65 Guy Sagiv (Isr) Israel Start-up Nation
66 Alan Riou (Fra) Team Arkea-Samsic 00:05:01
67 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH
68 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana-Premier Tech 00:05:20
69 Manuel Peñalver Aniorte (Spa) Burgos-BH 00:05:31
70 Fredrik Dversnes (Nor) Team Coop 00:05:40
71 Tord Gudmestad (Nor) Team Coop
72 Syver Wærsted (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 00:05:42
73 Eirik Lunder (Nor) Team Coop
74 Sean De Bie (Bel) Bingoal WB 00:05:46
75 Nathan Haas (Aus) Cofidis 00:06:06
76 Christophe Noppe (Bel) Team Arkea-Samsic
77 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels p/b KTM
78 Tom Devriendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
79 Jens Reynders (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
80 Luca Coati (Ita) Qhubeka NextHash
81 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
82 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
83 Baptiste Planckaert (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
84 Jean-Pierre Drucker (Lux) Cofidis
85 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
86 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Euskaltel-Euskadi
87 Niki Terpstra (Ned) TotalEnergies
88 Lubomir Petrus (Cze) Alpecin-Fenix
89 Felipe Orts Lloret (Spa) Burgos-BH
90 Bert De Backer (Bel) B&B Hotels p/b KTM
91 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
92 Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi
93 Harry Tanfield (GBr) Qhubeka NextHash
94 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
95 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
96 Marcel Meisen (Ger) Alpecin-Fenix
97 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
98 Jonathan Hivert (Fra) B&B Hotels p/b KTM
99 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko 00:07:06
100 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-up Nation 00:07:54
101 Julien Duval (Fra) AG2R Citroën Team
102 Dusan Rajovic (Srb) Delko 00:08:11
103 Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic
104 Ludvik Aspelund Holstad (Nor) Norwegian National Team
105 Ådne Holter (Nor) Norwegian National Team 00:08:34
106 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 00:08:50
DNS Valentin Ferron (Fra) TotalEnergies
DNS André Carvalho (Por) Cofidis

 

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation 11:22:03
2 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 00:00:04
3 Victor Lafay (Fra) Cofidis 00:00:06
4 Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech 00:00:20
5 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop 00:00:26
6 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi 00:00:28
7 Eduard Prades Reverter (Spa) Delko 00:00:29
8 Andreas Leknessund (Nor) Norwegian National Team
9 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 00:00:32
10 Jacob Eriksson (Swe) Team Coop 00:00:36
11 Torstein Træen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 00:00:50
12 Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech 00:00:52
13 Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH 00:00:55
14 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech 00:00:57
15 Alexander Kristoff (Nor) Norwegian National Team 00:01:03
16 Mathieu Burgaudeau (Fra) TotalEnergies
17 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
18 Torjus Sleen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 00:01:04
19 Luc Wirtgen (Lux) Bingoal WB 00:01:05
20 Dimitri Claeys (Bel) Qhubeka NextHash 00:01:07
21 Arjen Livyns (Bel) Bingoal WB 00:01:09
22 Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix
23 Alessandro Fedeli (Ita) Delko 00:01:10
24 Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix 00:01:15
25 Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team
26 Sven Erik Bystrøm (Nor) Norwegian National Team 00:01:21
27 Axel Zingle (Fra) Cofidis 00:01:27
28 Dimitri Peyskens (Bel) Bingoal WB 00:01:30
29 Henok Mulueberhan (Eri) Qhubeka NextHash 00:01:39
30 Ward Vanhoof (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 00:01:41
31 Laurent Pichon (Fra) Team Arkea-Samsic 00:01:43
32 Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team 00:01:44
33 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 00:01:58
34 Benjamin Perry (Can) Astana-Premier Tech 00:02:08
35 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi 00:02:16
36 Julien Trarieux (Fra) Delko 00:02:23
37 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM 00:02:26
38 Sander De Pestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 00:02:27
39 Edvald Boasson Hagen (Nor) TotalEnergies 00:02:41
40 Arne Marit (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 00:02:48
41 Cedric Beullens (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 00:03:51
42 Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 00:03:56
43 Alexandre Delettre (Fra) Delko 00:03:59
44 Thomas Champion (Fra) Cofidis 00:04:07
45 Jimmy Janssens (Bel) Alpecin-Fenix 00:04:12
46 Dries Van Gestel (Bel) TotalEnergies 00:04:13
47 Aimé De Gendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
48 Remy Mertz (Bel) Bingoal WB 00:04:42
49 Alex Colman (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 00:04:54
50 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-up Nation 00:04:57
51 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic 00:05:03
52 Tore Andre Aase Vabø (Nor) Team Coop 00:05:13
53 Andre Drege (Nor) Norwegian National Team 00:05:14
54 Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-up Nation 00:05:25
55 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 00:05:27
56 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 00:05:28
57 Søren Wærenskjold (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 00:06:15
58 Fredrik Dversnes (Nor) Team Coop 00:06:17
59 Marcel Meisen (Ger) Alpecin-Fenix 00:06:34
60 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
61 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
62 Jean-Pierre Drucker (Lux) Cofidis 00:06:42
63 Nathan Haas (Aus) Cofidis
64 Angel Fuentes Paniego (Spa) Burgos-BH 00:06:46
65 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation 00:06:47
66 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana-Premier Tech 00:06:49
67 Alexis Gougeard (Fra) AG2R Citroën Team 00:06:51
68 Syver Wærsted (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 00:07:17
69 Jonathan Hivert (Fra) B&B Hotels p/b KTM 00:07:27
70 Luca Coati (Ita) Qhubeka NextHash 00:07:41
71 Christophe Noppe (Bel) Team Arkea-Samsic
72 Alan Riou (Fra) Team Arkea-Samsic
73 Tord Gudmestad (Nor) Team Coop 00:07:42
74 Gleb Brussenskiy (Kaz) Astana-Premier Tech 00:07:57
75 Philipp Walsleben (Ger) Alpecin-Fenix 00:08:00
76 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH 00:08:05
77 Manuel Peñalver Aniorte (Spa) Burgos-BH 00:08:08
78 Sean De Bie (Bel) Bingoal WB 00:08:22
79 Eirik Lunder (Nor) Team Coop
80 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko 00:08:23
81 Jens Reynders (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 00:08:41
82 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 00:08:42
83 Felipe Orts Lloret (Spa) Burgos-BH 00:08:43
84 Lubomir Petrus (Cze) Alpecin-Fenix 00:08:46
85 Niki Terpstra (Ned) TotalEnergies
86 Baptiste Planckaert (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 00:09:02
87 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 00:09:08
88 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 00:09:20
89 Harry Tanfield (GBr) Qhubeka NextHash 00:09:28
90 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels p/b KTM
91 Bert De Backer (Bel) B&B Hotels p/b KTM
92 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Euskaltel-Euskadi 00:09:44
93 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe 00:10:21
94 Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic 00:10:51
95 Dusan Rajovic (Srb) Delko 00:11:15
96 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 00:11:29
97 Ludvik Aspelund Holstad (Nor) Norwegian National Team 00:11:33
98 Rodrigo Alvarez (Spa) Burgos-BH 00:11:57
99 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 00:12:48
100 Ådne Holter (Nor) Norwegian National Team 00:12:58
101 Guy Sagiv (Isr) Israel Start-up Nation 00:13:20
102 Julien Duval (Fra) AG2R Citroën Team 00:14:32
103 Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi
104 Tom Devriendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 00:15:41
105 Ceriel Desal (Bel) Bingoal WB 00:21:48
106 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-up Nation 00:22:01
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments