fot. HRE Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek z drużyny HRE Mazowsze Serce Polski wygrał wyścig Cycling Tour of Szeklerland. Ostatni etap padł łupem Daniela Auera z WSA KTM Graz.

Czwarty i ostatni etap rumuńskiej etapówki Tour of Szeklerland prowadził wokół miejscowości Miercurea Ciuc i liczył 151 kilometrów. Na pożegnanie z rywalizacją kolarze ścigali się na dziesięciu rundach.

 

O związanie ucieczki dnia toczyła się długa walka, ale ostatecznie stworzyło ją tylko trzech zawodników: Gergely Kiss (Epronex), Andrea Berzi (Gallina) oraz Tobiasz Pawlak (HRE Mazowsze Serce Polski). Ich przewaga była bardzo niewielka, bo już 75 kilometrów przed metą wynosiła tylko półtorej minuty. 

Warto odnotować, że Alan Banaszek wygrał pierwszy lotny finisz i dzięki temu zwiększył swoją przewagę z siedmiu do ośmiu sekund.

O losach ostatniego etapu rozstrzygnął finisz z peletonu, na którym najszybszy okazał się Daniel Auer z WSA KTM Graz. Drugi finiszował Andrea Guardini z Giotti Victoria, zaś trzeci ostateczny triumfator klasyfikacji generalnej Alan Banaszek.

Alan Banaszek wygrał drugi etap i dzień później został liderem klasyfikacji generalnej. Dzięki dobremu zespołowemu występowi drużyny Dariusza Banaszka dowiózł zwycięstwo do końca wyścigu.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

To Alan jedzie na TdP?