Zwycięstwem Filipa Maciejuka zakończyła się indywidualna jazda na czas otwierająca zmagania w L’Etoile d’Or, wyścigu z cyklu Pucharu Narodów. To ogromny sukces dla Polaka w najważniejszym cyklu imprez dla orlików.

Trasa liczyła 9,6km i nie należała do najprostszych. We francuskim Pouligny-Saint-Pierre na starcie stanęła śmietanka najlepszych kolarzy do lat 23 by rywalizować w 3-etapowym L’Etoile d’Or.

fot. First Cycling

Polak Filip Maciejuk osiągnął czas 11 minut i 49 sekund co starczyło do bardzo ważnej wygranej dla kolarza z Puław. Za jego plecami sklasyfikowani zostali najlepsi kolarze na świecie w tej kategorii wiekowej – 6 sekund stracił Francuz Kévin Vauquelin, 12 sekund to różnica między Filipem a Johanem Price-Pejtersenem, a i na kolejnych miejscach były same gwiazdy.

Kolejne 2 etapy mają dość pagórkowaty charakter, ale głęboko wierzymy, że Filip jest w stanie dowieźć żółtą koszulkę aż do samego końca. Już dziś drugi odcinek tej francuskiej etapówki.

Wyniki 1. etapu:

01  Filip Maciejuk Poland 11:49
02  Kévin Vauquelin France + 06
03  Johan Price-Pejtersen Denmark + 11
04  Jacob Hindsgaul Madsen Denmark + 12
05  Hugo Page France + 12
06  Fran Miholjevic Croatia + 14
07  Marijn Van Den Berg Netherlands + 15
08  Vito Braet Belgium + 18
09  Sam Watson Great Britain + 20
10  Xabier Azparren Spain + 22
11  Paul Lapeira Auvergne-Rhone-Alpes + 23
12  Joonas Kurits Estonia + 27
13  Rait Ärm Estonia + 27
14  Thomas Delphis France + 27
15  Nik Cemazar Slovenia + 27
16  Marcus Sander Hansen Denmark + 30
17  Mads Andersen Denmark + 32
18  Filippo Baroncini Italy + 33
19  Jon Knolle Germany + 34
20  Milan Fretin Belgium + 34
21  Raphael Parisella Canada + 34
22  Loïc Bettendorff Luxembourg + 35
23  Gleb Karpenko Estonia + 39
24  Luca Coati Italy + 39
25  Max Warmerdam Occitanie + 41
26  Tim Marsman Netherlands + 42
27  Johannes Hodapp Germany + 42
28  Louis Blouwe Belgium + 42
29  Joren Bloem Netherlands + 44
30  Brendan Le Cam Auvergne-Rhone-Alpes + 45
31  Adam Ward Ireland + 47
32  Maximilian Juillard Auvergne-Rhone-Alpes + 47
33  Nicolas Hamon Nouvelle-Aquitaine + 47
34  Robert Donaldson Great Britain + 48
35  Henri Uhlig Germany + 48
36  Raphael Kockelmann Luxembourg + 48
37  Artjom Mirzojev Estonia + 48
38  Jannis Peter Germany + 48
39  Tim Torn Teutenberg Germany + 49
40  Joosep Sankmann Estonia + 49
41  Huub Artz Netherlands + 51
42  William Tidball Great Britain + 51
43  Maximilian Kabas Austria + 51
44  Antonin Souchon Nouvelle-Aquitaine + 51
45  Axel Rambault Centre Val De Loire + 52
46  Pirmin Benz Germany + 52
47  Valentin Götzinger Austria + 52
48  Luca Jenni Switzerland + 53
49  Alex Vogel Switzerland + 55
50  Cedric Pries Luxembourg + 56
51  Frederik Jensen Denmark + 57
52  Mats Wenzel Luxembourg + 57
53  Thomas Gachignard France + 57
54  Clement Suzzoni Centre Val De Loire + 58
55  Luke Smith Ireland + 59
56  Simon Millon Centre Val De Loire + 01:00
57  Damian Bieniek Poland + 01:00
58  Timo Kielich Belgium + 01:00
59  Maximilian Schmidbauer Austria + 01:01
60  Luca Colnaghi Italy + 01:01
61  Matevz Govekar Slovenia + 01:01
62  Théo Degache Auvergne-Rhone-Alpes + 01:01
63  Anze Skok Slovenia + 01:03
64  Daan Hoeks Netherlands + 01:04
65  Paul Penhoët France + 01:04
66  Matthieu Lavignac Occitanie + 01:04
67  Pedro Andrade Portugal + 01:05
68  Chris Ernst Canada + 01:05
69  Ruben Eggenberg Switzerland + 01:05
70  Rhys Britton Great Britain + 01:06
71  Luca De Meester Belgium + 01:06
72  Philipp Hofbauer Austria + 01:08
73  Mario Gamper Austria + 01:08
74  Sean Richardson Canada + 01:08
75  Joris Delbove France + 01:10
76  Carlos Canal Spain + 01:10
77  Alfie George Great Britain + 01:11
78  Felix Stehli Switzerland + 01:11
79  Kacper Wisniewski Poland + 01:11
80  Pedro Miguel Lopes Portugal + 01:13
81  Oliver Stockwell Great Britain + 01:13
82  Bostijan Murn Slovenia + 01:13
83  Enekoitz Azparren Spain + 01:15
84  Valentin Retailleau Auvergne-Rhone-Alpes + 01:16
85  Cian Keogh Ireland + 01:16
86  Michele Gazzoli Italy + 01:16
87  Carlo Jurisevic Croatia + 01:17
88  Jakob Klahre Switzerland + 01:17
89  Mateusz Kostański Poland + 01:20
90  Adam Kuś Poland + 01:22
91  Viktor Potocki Croatia + 01:22
92  JB Murphy Ireland + 01:23
93  Jose Sousa Portugal + 01:23
94  Pedro Pinto Portugal + 01:25
95  Adam Foltan Slovakia + 01:25
96  Liam Curley Ireland + 01:27
97  Henri Treimuth Estonia + 01:28
98  Niek Hoornsman Netherlands + 01:29
99  Ryan Rudderham Canada + 01:30
100  Aljaz Jarc Slovenia + 01:31
101  Nils Brun Switzerland + 01:32
102  Guillaume Monmasson Centre Val De Loire + 01:34
103  Clement Le Boetez Nouvelle-Aquitaine + 01:35
104  Sergio Trueba Cagigas Spain + 01:35
105  Colin Jacquemin Centre Val De Loire + 01:36
106  Bastien Bareille Nouvelle-Aquitaine + 01:36
107  Lilian Langella Occitanie + 01:40
108  Louis Hardouin Centre Val De Loire + 01:40
109  Eric Inkser Canada + 01:40
110  Antonio Ferreira Portugal + 01:43
111  Matija Lojen Croatia + 01:44
112  Lorenzo Milesi Italy + 01:44
113  Rik Karier Luxembourg + 01:50
114  Antoine Guedon Occitanie + 01:50
115  Florian Gaillard Occitanie + 01:53
116  Bartłomiej Proć Poland + 01:53
117  Patxi Darthayette Nouvelle-Aquitaine + 01:54
118  Riley Pickrell Canada + 01:59
119  Ventsislav Venkov Bulgaria + 02:01
120  Francesc Bennassar Spain + 02:01
121  Javier Serrano Rodriguez Spain + 02:03
122  Leo Doyle Ireland + 02:04
123  Pedro Silva Portugal + 02:07
124  Elian Prieur Occitanie + 02:08
125  Petar Dimitrov Bulgaria + 02:09
126  Fabian Steininger Austria + 02:11
127  Yordan Petrov Bulgaria + 02:13
128  Martin Papanov Bulgaria + 02:14
129  Matej Blasko Slovakia + 02:19
130  Martin Gavenda Slovakia + 02:20
131  Brice Dujardin Nouvelle-Aquitaine + 02:21
132  Tom Paquet Luxembourg + 02:33
133  Deniz Ryustemov Bulgaria + 02:39
134  Lyubomir Ilchev Bulgaria + 02:40
135  Noah Knecht Auvergne-Rhone-Alpes + 02:50
136  Pavol Rovder Slovakia + 04:48
137  Adam Holm Jørgensen Denmark + 06:39

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments