fot. Jumbo-Visma

Wout Van Aert (Jumbo-Visma) potwierdził swoje wszechstronne umiejętności raz jeszcze, odnosząc zwycięstwo na drugim w tegorocznej edycji Tour de France etapie jazdy indywidualnej na czas. Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) bezpiecznie przejechał trasę i znajduje się o mały kroczek od obrony maillot jaune

W przedostatnim dniu wyścigu Tour de France kolarze musieli zmierzyć się z drugim w tegorocznej edycji etapem jazdy indywidualnej na czas. Tym razem mieli do pokonania 30,8 km pomiędzy miejscowościami Libourne a Saint-Émilion. Na trasie zaplanowano dwa punkty pomiaru czasu – w Pomerol (7,6 km) oraz w Montagne (20,1 km). Łączna liczba metrów przewyższenia wynosiła niecałe 300, co sprzyjało wysokim średnim prędkościom i szybkiej jeździe, choć… spora liczba elementów infrastruktury drogowej i zakrętów wymagała od kolarzy dobrych umiejętności technicznych.

Pierwszy ciekawy pojedynek stoczyli między sobą Mikkel Bjerg, trzykrotny mistrz świata ITT orlików, oraz zwycięzca etapu jazdy na czas w wyścigu Paryż-Nicea Stefan Bissegger. Kolarz UAE Team Emirates pokonał trasę w czasie 36 minut i 45 sekund, zaś Szwajcar był od niego  szybszy o 4 sekundy.

Pierwszy z Polaków na starcie, czyli Michał Kwiatkowski, który wyruszył na trasę o godz. 15:05 przyjechał na metę z czasem 41 minut i 39 sekund, co oznaczało bardzo odległą końcową lokatę. “Kwiato” postanowił więc najwyraźniej odpuścić – mówiąc kolokwialnie – ten etap i rozpocząć de facto proces regeneracji przed wyścigiem olimpijskim. Rafał Majka z kolei, który w ciągu ostatnich trzech tygodni pomagał Tadejowi Pogačarowi oraz zmagał się ze skutkami kraksy, uzyskał czas 39:53.

Czas Bisseggera jako pierwszy pobił mistrz Danii w samotnej walce z czasem Kasper Asgreen. Było to 36 minut i 14 sekund, co oznacza, że Duńczyk “wykręcił” średnią prędkość 51 km/h. Jednak w momencie, gdy Asgreen dojechał do mety, na trasie wciąż znajdował się mistrz Europy Stefan Kung. Kolarz Groupama-FDJ był szybszy od niego na pierwszym punkcie pomiaru czasu i jechał znakomicie technicznie. W Montagne z kolei wciąż był szybszy od Asgreena, ale margines znacznie się zmniejszył. Ostatecznie Szwajcar uległ Asgreenowi o 17 sekund, co tylko pokazuje, jak wymagający był tegoroczny Tour.

Kolejnym zawodnikiem, który mógł realnie zagrozić Kasperowi Asgreenowi był Wout Van Aert. “Mr. Versatile” jak ochrzczono Belga od angielskiego słowa wszechstronny, był szybszy od Duńczyka na wszystkich pomiarach czasu i ostatecznie ustanowił czas o 21 sekund lepszy, a średnia prędkość jaką uzyskał to 51,5 km/h. Tym samym siadając na tzw. “gorącym krześle” mógł jedynie z lekkim niepokojem oczekiwać tylko na występ lidera wyścigu. Ciekawymi danymi dotyczącymi występu Belga podzielili się organizatorzy wyścigu Tour de France: Van Aert był o 0,3 km/h wolniejszy na ostatnim sektorze trasy niż Asgreen, ale na pierwszych 21 kilometrach wypracował sobie wystarczająco dużą przewagę, by objąć wirtualne prowadzenie.

W momencie, gdy wszyscy kolarze z pierwszej dziesiątki przejechali oba pomiary czasu wszystko wskazywało na to, że utrzymają swoje pozycje. Najbardziej historycznego osiągnięcia dokonał Richard Carapaz, który w niedzielę zostanie pierwszym Ekwadorczykiem, który stanie na podium Tour de France. Tymczasem kolejnym świetnym występem w jeździe na czas popisał się Jonas Vingegaard, który finiszował trzeci, utrzymując oczywiście pozycję wicelidera wyścigu.

Tadej Pogačar zajął ostatecznie ósmą pozycję na etapie, tracąc do Wouta Van Aert 57 sekund. Tym razem Słoweniec nie musiał jechać tak agresywnie jak na La Planche des Belles Filles, a jedynie dbać o swoje bezpieczeństwo i niezbyt duże straty wobec chociażby Vingegaarda. Wszystko przebiegło zgodnie z planem i 22-latek jutro odbędzie rundę honorową po Polach Elizejskich w stolicy Francji.

Wyniki dwudziestego etapu:

1 Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma 0:35:53
2 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 0:00:21
3 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma 0:00:32
4 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 0:00:38
5 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo 0:00:45
6 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:00:50
7 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:00:53
8 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:00:57
9 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo 0:01:00
10 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 0:01:21
11 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 0:01:35
12 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 0:01:46
13 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 0:01:47
14 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech 0:01:48
15 Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious 0:01:56
16 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech 0:01:58
17 Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka-NextHash 0:02:01
18 Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal 0:02:01
19 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:02:05
20 Anthony Perez (Fra) Cofidis 0:02:05
21 Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange 0:02:06
22 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:02:06
23 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 0:02:09
24 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo 0:02:17
25 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix 0:02:19
26 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe 0:02:20
27 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 0:02:29
28 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:02:32
29 Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech 0:02:34
30 Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix 0:02:40
31 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team 0:02:41
32 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:02:41
33 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:02:42
34 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 0:02:43
35 Pierre Latour (Fra) TotalEnergies 0:02:45
36 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team 0:02:45
37 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:02:47
38 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 0:03:04
39 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious 0:03:05
40 Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo 0:03:06
41 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:03:11
42 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious 0:03:13
43 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers 0:03:15
44 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:03:19
45 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo 0:03:22
46 Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo 0:03:23
47 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers 0:03:28
48 Jakob Fuglsang (Den) Astana-Premier Tech 0:03:36
49 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 0:03:36
50 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis 0:03:41
51 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep 0:03:42
52 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 0:03:45
53 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:03:45
54 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM 0:03:47
55 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 0:03:53
56 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:03:54
57 Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo 0:03:54
58 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:03:56
59 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 0:03:58
60 Rafal Majka (Pol) UAE Team Emirates 0:04:00
61 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team 0:04:00
62 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation 0:04:01
63 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:04:02
64 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:04:07
65 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:04:11
66 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:04:12
67 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 0:04:13
68 Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:04:17
69 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 0:04:18
70 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:04:19
71 Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:04:20
72 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:04:22
73 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:04:23
74 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers 0:04:23
75 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 0:04:25
76 Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team 0:04:25
77 Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies 0:04:25
78 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange 0:04:26
79 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 0:04:26
80 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:04:27
81 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 0:04:27
82 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:04:27
83 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:04:28
84 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:04:28
85 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:04:30
86 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:04:30
87 Jelle Wallays (Bel) Cofidis 0:04:30
88 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 0:04:31
89 Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies 0:04:31
90 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation 0:04:32
91 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious 0:04:32
92 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 0:04:33
93 Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team 0:04:34
94 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 0:04:38
95 Simon Clarke (Aus) Team Qhubeka-NextHash 0:04:39
96 Mark Donovan (GBr) Team DSM 0:04:39
97 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:04:40
98 Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies 0:04:43
99 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange 0:04:44
100 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:04:45
101 Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates 0:04:45
102 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix 0:04:49
103 Anthony Turgis (Fra) TotalEnergies 0:04:50
104 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation 0:04:56
105 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 0:04:58
106 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious 0:05:01
107 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:05:04
108 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech 0:05:07
109 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM 0:05:07
110 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:05:11
111 Casper Pedersen (Den) Team DSM 0:05:11
112 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team 0:05:12
113 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation 0:05:14
114 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:05:14
115 Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix 0:05:15
116 Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma 0:05:17
117 Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:05:17
118 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange 0:05:17
119 Cees Bol (Ned) Team DSM 0:05:23
120 Julien Simon (Fra) TotalEnergies 0:05:24
121 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:05:24
122 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech 0:05:26
123 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation 0:05:28
124 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation 0:05:32
125 Ruben Fernandez (Spa) Cofidis 0:05:33
126 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe 0:05:40
127 Sergio Henao Montoya (Col) Team Qhubeka-NextHash 0:05:43
128 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:05:44
129 Carlos Barbero (Spa) Team Qhubeka-NextHash 0:05:46
130 Michal Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 0:05:46
131 Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix 0:05:48
132 Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies 0:05:50
133 Simon Geschke (Ger) Cofidis 0:05:50
134 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious 0:05:53
135 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:05:54
136 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 0:05:56
137 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team 0:05:57
138 Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix 0:06:04
139 Sean Bennett (USA) Team Qhubeka-NextHash 0:06:09
140 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious 0:06:11
141 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic 0:06:14
142 Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange 0:06:38

Klasyfikacja generalna po dwudziestu etapach:

1 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 80:17:00
2 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma 0:05:20
3 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 0:07:02
4 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team 0:10:01
5 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe 0:10:13
6 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 0:11:43
7 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech 0:12:22
8 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:15:33
9 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious 0:16:04
10 Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo 0:18:33
11 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 0:21:21
12 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:23:28
13 Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange 0:37:48
14 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:38:08
15 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team 0:39:09
16 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious 0:50:35
17 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious 0:51:40
18 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:54:09
19 Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma 0:57:11
20 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 1:01:39
21 Sergio Henao Montoya (Col) Team Qhubeka-NextHash 1:03:12
22 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM 1:04:34
23 Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo 1:05:26
24 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 1:06:19
25 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 1:07:49
26 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 1:23:39
27 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 1:27:05
28 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 1:33:11
29 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep 1:39:37
30 Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix 1:40:48
31 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious 1:49:05
32 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 1:49:38
33 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 1:50:04
34 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 1:50:35
35 Rafal Majka (Pol) UAE Team Emirates 1:54:03
36 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM 1:54:47
37 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 2:03:32
38 Jakob Fuglsang (Den) Astana-Premier Tech 2:03:42
39 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers 2:05:13
40 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 2:07:38
41 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 2:08:08
42 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers 2:10:10
43 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 2:11:39
44 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo 2:13:33
45 Mark Donovan (GBr) Team DSM 2:14:52
46 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 2:15:56
47 Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies 2:19:30
48 Pierre Latour (Fra) TotalEnergies 2:19:35
49 Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 2:21:30
50 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 2:22:02
51 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo 2:22:26
52 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 2:22:43
53 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM 2:23:10
54 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious 2:24:39
55 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 2:27:06
56 Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo 2:29:33
57 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech 2:30:09
58 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo 2:30:22
59 Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team 2:35:17
60 Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix 2:35:43
61 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers 2:36:26
62 Simon Geschke (Ger) Cofidis 2:37:25
63 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic 2:38:27
64 Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 2:39:57
65 Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech 2:40:15
66 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 2:41:11
67 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 2:43:02
68 Anthony Turgis (Fra) TotalEnergies 2:43:17
69 Michal Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 2:47:56
70 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 2:49:06
71 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 2:50:52
72 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 2:52:24
73 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 2:52:56
74 Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies 2:54:27
75 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech 2:56:44
76 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team 2:57:11
77 Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma 2:58:25
78 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 2:58:28
79 Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies 3:00:33
80 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange 3:03:29
81 Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 3:04:18
82 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 3:07:58
83 Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal 3:08:25
84 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 3:08:29
85 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 3:09:48
86 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 3:09:58
87 Ruben Fernandez (Spa) Cofidis 3:10:42
88 Anthony Perez (Fra) Cofidis 3:10:56
89 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM 3:12:31
90 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 3:13:48
91 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 3:14:40
92 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 3:15:03
93 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis 3:15:21
94 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 3:16:54
95 Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team 3:21:25
96 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix 3:22:35
97 Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious 3:24:18
98 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team 3:24:29
99 Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates 3:24:37
100 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 3:26:09
101 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 3:27:22
102 Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange 3:27:26
103 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange 3:30:17
104 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo 3:31:35
105 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 3:32:46
106 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team 3:33:23
107 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation 3:33:42
108 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix 3:34:18
109 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep 3:35:12
110 Casper Pedersen (Den) Team DSM 3:42:12
111 Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix 3:42:17
112 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 3:42:21
113 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange 3:43:00
114 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 3:43:32
115 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech 3:44:49
116 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 3:46:52
117 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 3:47:11
118 Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix 3:47:37
119 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe 3:48:14
120 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 3:50:25
121 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 3:52:53
122 Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka-NextHash 3:53:04
123 Simon Clarke (Aus) Team Qhubeka-NextHash 3:53:41
124 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation 3:55:25
125 Carlos Barbero (Spa) Team Qhubeka-NextHash 4:00:20
126 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation 4:01:25
127 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM 4:02:43
128 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM
129 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious 4:03:00
130 Julien Simon (Fra) TotalEnergies 4:05:49
131 Sean Bennett (USA) Team Qhubeka-NextHash 4:07:42
132 Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies 4:09:00
133 Jelle Wallays (Bel) Cofidis 4:09:45
134 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation 4:12:01
135 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation 4:13:06
136 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep 4:18:52
137 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation 4:24:18
138 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 4:29:17
139 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep 4:32:45
140 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep 4:34:17
141 Cees Bol (Ned) Team DSM 4:36:39
142 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 4:56:45
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments