Jury zdecydowało, że kolarz francuskiej drużyny drugiej dywizji B&B Hotels p/b KTM Franck Bonnamour został uznany najbardziej walecznym kolarzem wyścigu. 26-latek przejechał w ucieczkach setki kilometrów.

Franck Bonnamour zabierał się w ucieczki sześć razy. Dwa razy zajął na etapie piąte miejsce – na dziewiątym odcinku do Tignes oraz na szesnastym do Saint-Gaudens. Jest to jego najlepsza lokata, jaką udało mu się wywalczyć w tegorocznym Tour de France. Warto również odnotować, że 26-latek zajął najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej pośród kolarzy reprezentujących drużyny spoza World Touru – jest dwudziesty drugi, ponad godzinę za Tadejem Pogačarem (UAE Team Emirates).

W walce o tytuł najbardziej walecznego kolarza Bonnamour pokonał między innymi Mateja Mohorica (Bahrain-Victorious), Juliana Alaphilippe’a (Deceuninck-Quick Step), Wouta Poelsa (Bahrain-Victorious) oraz Wouta Van Aerta (Jumbo-Visma). Francuz otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 20 tysięcy euro.

W poprzednim roku najbardziej walecznym kolarzem całego wyścigu został Marc Hirschi (obecnie UAE Team Emirates). W przeszłości ten tytuł zdobywali także Alaphilippe, Dan Martin, Warren Barguil czy Peter Sagan.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments