Tord Gudmestad
fot. Team Coop Sykkel

W Baboszewie, gdzie ulokowany był start i meta 2. etapu wyścigu Dookoła Mazowsza po triumf sięgnął Tord Gudmestad. Za jego plecami metę przecięli Bartosz Rudyk oraz Alan Banaszek.

Podobnie jak na pozostałych odcinkach tak i dzisiaj na kolarzy czekało ściganie na płaskich rundach, a brama startu była zarazem lokalizacją mety. Dzisiejszy dystans wynosił 168km, a składało się na niego 8 21-kilometrowych okrążeń wokół Baboszewa. Pogoda niestety nie rozpieszczała kolarzy – było gorąco, deszczowo, a miejscami także i burzowo. Na metę prowadziła jednak długa, bezpieczna prosta.

Od samego początku zawodnikom było ciężko – deszcz nie tylko siąpił, ale po prostu padał. Mimo to na akcję zdecydowała się dwójka Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski) oraz Bartłomiej Proć (Mostostal Puławy). Panowie dość szybko zbudowali sobie 3-minutową przewagę, acz z tyłu zaczęło się wysokie tempo spowodowane silnym wiatrem.

Panów dość szybko złapano i o sekundy bonifikat na drugiej i trzeciej lotnej premii walczyła już główna grupa. Tym samym po 3 sekundy sięgnął dziś Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski) i Tomáš Bárta (Topforex – ATT Investments), a aż 4 za sprawą 3. lokaty na pierwszej premii i wygranej na ostatniej zgarnął lider całego wyścigu – Eirik Lunder (Team Coop).

Ostatecznie o wygranej zadecydował jednak zgodnie z przewidywaniami sprint z peletonu. W nim najlepiej odnalazł się kolarz Team Coop – Tord Gudmestad. Podium uzupełnili Bartosz Rudyk (TC Chrobry Scott Głogów) oraz Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski). Póki co norweska formacja dominuje na naszych szosach, acz polskie zespoły mają jeszcze 2 szanse by się pokazać – jutro w Grodzisku Mazowieckim i w sobotę w Kozienicach.

Wyniki 2. etapu:

01  Tord Gudmestad Team Coop 03:48:22
02  Bartosz Rudyk TC Chrobry Scott Glogow + 00
03  Alan Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 00
04  Maciej Paterski Voster ATS Team + 00
05  Dennis Van Der Horst Allinq-Krush-De IJsselstreek + 00
06  Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 00
07  Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 00
08  Tomas Barta Topforex – ATT Investments PCT + 00
09  Ukko Peltonen Ampler Development Team + 00
10  Artur Sowinski KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
11  Petr Kelemen Elkov – Kasper + 00
12  Mantas Bitinas Ampler Development Team + 00
13  Olav Hjemsæter Team Coop + 00
14  Jan Barta Elkov – Kasper + 00
15  Eirik Lunder Team Coop + 00
16  Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 00
17  Louis Bendixen Team Coop + 00
18  Marceli Boguslawski HRE Mazowsze Serce Polski + 00
19  Adrian Kurek HRE Mazowsze Serce Polski + 00
20  Matej Zahalka Elkov – Kasper + 00
21  Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 00
22  Damian Bieniek TC Chrobry Scott Glogow + 00
23  Tom Lindner P&S Metalltechnik + 15
24  Adrian Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 00
25  Patryk Stosz Voster ATS Team + 02:47
26  Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy + 02:47
27  Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 02:47
28  Pauls Rubenis Ampler Development Team + 02:47
29  Szymon Potasznik KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 02:47
30  Melvin Drost Allinq-Krush-De IJsselstreek + 02:47
31  Laurin Drescher Germany + 02:47
32  Jip Steman Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:47
33  Andre Roos Ampler Development Team + 02:47
34  Hubert Drobek KLTC Konin + 02:47
35  Serhii Sydor Eurocar Grawe Ukraine + 02:47
36  Kristian Aasvold Team Coop + 02:47
37  Matus Stocek Topforex – ATT Investments PCT + 02:47
38  Paul Rudys KED Stevens Radteam Berlin + 02:47
39  Adam Nocen WMKS Olsztyn + 02:47
40  Tilen Finkst Ljubljana Gusto Santic + 02:47
41  Luke Wilk P&S Metalltechnik + 02:47
42  Philip Weber KED Stevens Radteam Berlin + 02:47
43  Jozef Mank WMKS Olsztyn + 02:47
44  Jelle Ter Weeme Allinq-Krush-De IJsselstreek + 02:47
45  Leon Ellerman Allinq-Krush-De IJsselstreek + 02:47
46  Patryk Dabski WMKS Olsztyn + 02:47
47  Alois Kankovsky Elkov – Kasper + 02:47
48  Milosz Osko KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 02:47
49  Mykyta Yakovlev Ukraine + 02:47
50  Vladyslav Shcherban Ukraine + 02:47
51  Henrik Pakalski Germany + 02:47
52  Christiaan Lubbers Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:47
53  Peter Richter Berthold Rad Team + 02:47
54  Lennart Lein KED Stevens Radteam Berlin + 02:47
55  Yaroslav Kozakov Ukraine + 02:47
56  Matyas Janos Topforex – ATT Investments PCT + 02:47
57  Kacper Siminski TC Chrobry Scott Glogow + 02:47
58  Franz Gross Germany + 02:47
59  Radoslaw Lewandowski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 02:47
60  Radoslaw Fratczak KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 02:47
61  Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 02:47
62  Kristers Ansons Ampler Development Team + 02:47
63  Marek Gajdula Topforex – ATT Investments PCT + 02:47
64  Dylan Hopkins Ljubljana Gusto Santic + 02:47
65  Chiel Schulten Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:47
66  Kacper Majewski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 02:47
67  Jakub Musialik KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 02:47
68  Tim Bierkens Allinq-Krush-De IJsselstreek + 02:47
69  Szymon Krawczyk Voster ATS Team + 02:47
70  Fredrik Dversnes Team Coop + 02:47
71  Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 02:47
72  Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 02:47
73  Matic Macek Ljubljana Gusto Santic + 02:47
74  Pavel Gruber Tufo-Pardus Prostejov + 02:47
75  Maksym Vasilyev Eurocar Grawe Ukraine + 02:47
76  Aleksander Krukowski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 02:47
77  Adrian Krawczyk Luks Trojka Piaseczno + 02:47
78  Teo Pecnik Ljubljana Gusto Santic + 02:47
79  Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 02:47
80  Tom Mai Berthold Rad Team + 02:47
81  Giovanni Schmieder Berthold Rad Team + 02:47
82  Tobiasz Pawlak HRE Mazowsze Serce Polski + 02:47
83  Norbert Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 02:47
84  Lars Van Uum Allinq-Krush-De IJsselstreek + 02:47
85  Matthew Clements Kuwait Pro Cycling Team + 02:47
86  Antti-Jussi Juntunen Ampler Development Team + 02:47
87  Volodymyr Dzhus Eurocar Grawe Ukraine + 02:47
88  Konrad Trzesowski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 02:47
89  Andrii Hanzin Ukraine + 02:47
90  Max Benz-Kuch KED Stevens Radteam Berlin + 02:47
91  Constantin Kasterich Berthold Rad Team + 02:47
92  James Jobber Kuwait Pro Cycling Team + 02:47
93  Nazar Pokoyoviy Ukraine + 02:47
94  Filip Biernacki KLTC Konin + 02:47
95  Jernej Hribar Ljubljana Gusto Santic + 02:47
96  Karol Wawrzyniak KS Pogon Mostostal Pulawy + 02:47
97  Krzysztof Domin KS Pogon Mostostal Pulawy + 02:47
98  Michal Podlaski KS Pogon Mostostal Pulawy + 02:47
99  Damian Slawek GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 02:47
100  Andriy Nizelskiy Ukraine + 02:47
101  Antoni Olszar TC Chrobry Scott Glogow + 02:47
102  Andriyi Movchan Eurocar Grawe Ukraine + 02:47
103  Mateusz Grabis Voster ATS Team + 02:47
104  Moritz Malcharek Germany + 02:47
105  Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 02:47
106  Kacper Wisniewski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 02:47
107  Yevhen Kryachko Eurocar Grawe Ukraine + 02:47
108  Jan Krukowski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 02:47
109  Rene Smekal Tufo-Pardus Prostejov + 02:47
110  Charalampos Kastrantas Kuwait Pro Cycling Team + 02:47
111  Ilya Klepikov Eurocar Grawe Ukraine + 02:47
112  Moritz Kretschy Germany + 02:47
113  Nicolas Heinrich Germany + 02:47
114  Kacper Bartkowski WMKS Olsztyn + 02:47
115  Joppe De Heij Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:47
116  Blaz Avbelj Ljubljana Gusto Santic + 03:04
117  Richard Holec Tufo-Pardus Prostejov + 03:08
DNF  Dawid Migas KLTC Konin
DNF  Mehdi Tigrine Kuwait Pro Cycling Team
DNF  Jakub Zuchora TC Chrobry Scott Glogow

 

Klasyfikacja generalna po 2. etapach:

01  Eirik Lunder Team Coop 07:29:54
02  Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 09
03  Tord Gudmestad Team Coop + 10
04  Bartosz Rudyk TC Chrobry Scott Glogow + 14
05  Adrian Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 14
06  Alan Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 16
07  Tomas Barta Topforex – ATT Investments PCT + 17
08  Jan Barta Elkov – Kasper + 17
09  Ukko Peltonen Ampler Development Team + 18
10  Petr Kelemen Elkov – Kasper + 18
11  Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 19
12  Dennis Van Der Horst Allinq-Krush-De IJsselstreek + 20
13  Maciej Paterski Voster ATS Team + 20
14  Olav Hjemsæter Team Coop + 20
15  Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 20
16  Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 20
17  Louis Bendixen Team Coop + 20
18  Artur Sowinski KS Pogon Mostostal Pulawy + 20
19  Mantas Bitinas Ampler Development Team + 20
20  Adrian Kurek HRE Mazowsze Serce Polski + 20
21  Matej Zahalka Elkov – Kasper + 20
22  Marceli Boguslawski HRE Mazowsze Serce Polski + 20
23  Damian Bieniek TC Chrobry Scott Glogow + 20
24  Tom Lindner P&S Metalltechnik + 35
25  Matus Stocek Topforex – ATT Investments PCT + 02:55
26  Szymon Krawczyk Voster ATS Team + 03:02
27  Norbert Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 03:04
28  Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy + 03:05
29  Patryk Stosz Voster ATS Team + 03:07
30  Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 03:07
31  Pauls Rubenis Ampler Development Team + 03:07
32  Szymon Potasznik KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 03:07
33  Tilen Finkst Ljubljana Gusto Santic + 03:07
34  Melvin Drost Allinq-Krush-De IJsselstreek + 03:07
35  Philip Weber KED Stevens Radteam Berlin + 03:07
36  Alois Kankovsky Elkov – Kasper + 03:07
37  Paul Rudys KED Stevens Radteam Berlin + 03:07
38  Jozef Mank WMKS Olsztyn + 03:07
39  Radoslaw Lewandowski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 03:07
40  Milosz Osko KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 03:07
41  Yaroslav Kozakov Ukraine + 03:07
42  Vladyslav Shcherban Ukraine + 03:07
43  Henrik Pakalski Germany + 03:07
44  Jip Steman Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 03:07
45  Maksym Vasilyev Eurocar Grawe Ukraine + 03:07
46  Chiel Schulten Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 03:07
47  Andre Roos Ampler Development Team + 03:07
48  Kacper Siminski TC Chrobry Scott Glogow + 03:07
49  Marek Gajdula Topforex – ATT Investments PCT + 03:07
50  Kristers Ansons Ampler Development Team + 03:07
51  Mykyta Yakovlev Ukraine + 03:07
52  Laurin Drescher Germany + 03:07
53  Jelle Ter Weeme Allinq-Krush-De IJsselstreek + 03:07
54  Matic Macek Ljubljana Gusto Santic + 03:07
55  Patryk Dabski WMKS Olsztyn + 03:07
56  Filip Biernacki KLTC Konin + 03:07
57  Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 03:07
58  Matyas Janos Topforex – ATT Investments PCT + 03:07
59  James Jobber Kuwait Pro Cycling Team + 03:07
60  Volodymyr Dzhus Eurocar Grawe Ukraine + 03:07
61  Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 03:07
62  Pavel Gruber Tufo-Pardus Prostejov + 03:07
63  Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 03:07
64  Nazar Pokoyoviy Ukraine + 03:07
65  Damian Slawek GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 03:07
66  Jakub Musialik KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 03:07
67  Kristian Aasvold Team Coop + 03:07
68  Adrian Krawczyk Luks Trojka Piaseczno + 03:07
69  Konrad Trzesowski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 03:07
70  Christiaan Lubbers Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 03:07
71  Max Benz-Kuch KED Stevens Radteam Berlin + 03:07
72  Antti-Jussi Juntunen Ampler Development Team + 03:07
73  Andriyi Movchan Eurocar Grawe Ukraine + 03:07
74  Lennart Lein KED Stevens Radteam Berlin + 03:07
75  Kacper Majewski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 03:07
76  Giovanni Schmieder Berthold Rad Team + 03:07
77  Adam Nocen WMKS Olsztyn + 03:07
78  Tim Bierkens Allinq-Krush-De IJsselstreek + 03:07
79  Aleksander Krukowski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 03:07
80  Rene Smekal Tufo-Pardus Prostejov + 03:07
81  Andrii Hanzin Ukraine + 03:07
82  Andriy Nizelskiy Ukraine + 03:07
83  Dylan Hopkins Ljubljana Gusto Santic + 03:07
84  Radoslaw Fratczak KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 03:07
85  Michal Podlaski KS Pogon Mostostal Pulawy + 03:07
86  Lars Van Uum Allinq-Krush-De IJsselstreek + 03:07
87  Jernej Hribar Ljubljana Gusto Santic + 03:07
88  Fredrik Dversnes Team Coop + 03:07
89  Matthew Clements Kuwait Pro Cycling Team + 03:07
90  Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 03:07
91  Tobiasz Pawlak HRE Mazowsze Serce Polski + 03:07
92  Mateusz Grabis Voster ATS Team + 03:07
93  Kacper Wisniewski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 03:07
94  Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 03:07
95  Moritz Malcharek Germany + 03:07
96  Krzysztof Domin KS Pogon Mostostal Pulawy + 03:07
97  Moritz Kretschy Germany + 03:07
98  Charalampos Kastrantas Kuwait Pro Cycling Team + 03:07
99  Ilya Klepikov Eurocar Grawe Ukraine + 03:07
100  Antoni Olszar TC Chrobry Scott Glogow + 03:07
101  Joppe De Heij Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 03:07
102  Blaz Avbelj Ljubljana Gusto Santic + 03:24
103  Richard Holec Tufo-Pardus Prostejov + 03:28
104  Serhii Sydor Eurocar Grawe Ukraine + 04:56
105  Peter Richter Berthold Rad Team + 05:08
106  Luke Wilk P&S Metalltechnik + 06:34
107  Franz Gross Germany + 06:34
108  Teo Pecnik Ljubljana Gusto Santic + 09:04
109  Jan Krukowski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 15:06
110  Yevhen Kryachko Eurocar Grawe Ukraine + 15:06
111  Nicolas Heinrich Germany + 15:06
112  Kacper Bartkowski WMKS Olsztyn + 15:41
113  Tom Mai Berthold Rad Team + 16:44
114  Karol Wawrzyniak KS Pogon Mostostal Pulawy + 16:44
115  Hubert Drobek KLTC Konin + 18:45
116  Leon Ellerman Allinq-Krush-De IJsselstreek + 18:45
117  Constantin Kasterich Berthold Rad Team + 19:35

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments