fot. Mat Atom Deweloper Wrocław

Genialnym triumfem Joscelin Lowden zakończył się czeski wyścig etapowy pań – Tour de Feminin 2021. Brytyjka wygrała zarówno etap jak i klasyfikację generalną deklasując rywalki, a po 5. miejsce sięgnęła dziś najszybsza z peletonu Katarzyna Wilkos.

Dziś na kolarki czekał prawdziwie królewski etap. Na 114km organizatorzy ulokowali aż 9 górskich premii, a były to pokonywane po 3 razy Krasne Pole (1,1km, 9,1%), Krizovy Buk (2km, 7%) oraz Doubice (1,9km, 7,7%). Jako liderka do dzisiejszych zmagań przystąpiła Niemka Corinna Lechner.

Tour de Feminin stage 4
fot. Procyclingstats

Jak po swoje pojechała jednak dzisiaj podrażniona wczorajszą utratą prowadzenia w klasyfikacji generalnej Brytyjka Joscelin Lowden (Drops-Le Col s/b Tempur). Przyjechała przeszło 5 minut przed drugą kolarką, prawie 8 przed peletonem, który przyprowadziła Katarzyna Wilkos (MAT ATOM Deweloper Wrocław).

Brytyjka wygrała nie tylko etap, ale także i rzecz jasna klasyfikację generalną oraz przy okazji swojej szalonej szarży także i trykot góralki. Dla 33-letniej Lowden to największy sukces w karierze. Do mety dotarło 58 zawodniczek, a wśród nich 3 Polki – trzykrotnie plasująca się w top7 etapów i tym samym 4. w klasyfikacji punktowej Katarzyna Wilkos, 15. w ostatecznej generalce Monika Brzeźna oraz 20. w GC i 6. wśród kolarek do lat 23 Dominika Włodarczyk. Niestety na metę nie dotarła dziś 4. z zawodniczek MAT Atomu – Wioleta Furtak.

Wyniki 4. etapu:

01  Joscelin Lowden  Drops-Le Col s/b Tempur 03:15:39
02  Morgane Coston  Macogep Tornatech Bordeaux + 05:02
03  Patricia Ortega Ruiz  Massi Tactic Women Team + 06:56
04  Pien Limpens  Parkhotel Valkenburg + 07:10
05  Katarzyna Wilkos  MAT ATOM Deweloper Wrocław + 07:55
06  Ingvild Gåskjenn  Team Coop-Hitec Products + 07:55
07  Valerie Demey  Belgium + 07:55
08  Shirin Van Anrooij  Netherlands + 07:55
09  Nina Buysman  Parkhotel Valkenburg + 07:55
10  Julie De Wilde  Belgium + 07:55
11  Spela Kern  Massi Tactic Women Team + 07:55
12  Anne Dorthe Ysland  Team Coop-Hitec Products + 07:55
13  Mireia Benito Pellicer  Massi Tactic Women Team + 07:55
14  Corinna Lechner  Team Stuttgart + 07:55
15  Carolin Schiff  Germany + 07:55
16  Marit Raaijmakers  Parkhotel Valkenburg + 07:55
17  Dominika Włodarczyk  MAT ATOM Deweloper Wrocław + 07:55
18  Olivia Baril  Massi Tactic Women Team + 07:55
19  Vita Heine  Massi Tactic Women Team + 07:55
20  Tereza Neumanova  Czech Republic + 07:55
21  Ursa Pintar  Slovenia + 07:55
22  Urska Zigart  Slovenia + 07:55
23  Fien Van Eynde  Belgium + 08:08
24  Femke De Vries  Team Loving Potatoes + 08:08
25  Nikola Bajgerova  Team Dukla Praha + 08:08
26  Friederike Stern  Team d.velop Ladies + 08:08
27  Monika Brzeźna  MAT ATOM Deweloper Wrocław + 08:08
28  Maaike Colje  Massi Tactic Women Team + 08:08
29  Anna Christian  Drops-Le Col s/b Tempur + 08:08
30  Julia Van Bokhoven  Parkhotel Valkenburg + 08:08
31  Anneke Dijkstra  Netherlands + 08:17
32  Jarmila Machacova  Team Dukla Praha + 17:23
33  Alana Castrique  Belgium + 18:54
34  Violinde Van Breeijen  Team Loving Potatoes + 18:54
35  Devon Kuijstermans  Team Loving Potatoes + 19:25
36  Lente Boskamp  WV Schijndel + 21:25
37  Alice Towers  Drops-Le Col s/b Tempur + 21:25
38  Marie Gielen  VC Morteau Montbenoit + 21:25
39  Lena Charlotte Reißner  Team d.velop Ladies + 21:25
40  Anne Van Rooijen  WV Schijndel + 21:25
41  Maud Rijnbeek  Netherlands + 21:25
42  Laury Milette  Macogep Tornatech Bordeaux + 21:25
43  Mari Hole Mohr  Team Coop-Hitec Products + 21:25
44  Sera Gademan  Team Loving Potatoes + 21:25
45  Laura Molenaar  WV Schijndel + 21:25
46  Alice Coutinho  VC Morteau Montbenoit + 21:25
47  Dorka Jordan  Lotus Cycling Team + 21:25
48  Hannah Fandel  Team Stuttgart + 21:25
49  Manon De Boer  Watersley R&D + 21:25
50  Erika Jesenko  Slovenia + 21:25
51  Kerry Jonker  Macogep Tornatech Bordeaux + 21:52
52  Elisa Serne  Restore Cycling + 21:52
53  Caroline Andersson  Team Coop-Hitec Products + 21:52
54  Wendy Oosterwoud  NWVG-Uplus + 21:52
55  Laura Süßmilch  Germany + 21:52
56  Charlotte Becker  Germany + 21:52
57  Femke Gerritse  Parkhotel Valkenburg + 21:52
58  Ann Helen Olsen  Team Coop-Hitec Products + 26:54
DNS  Lisa Van Helvoirt  WV Schijndel
DNS  Christa Riffel  Team Coop-Hitec Products
DNF  Kim de Baat  Belgium
DNF  Nikola Noskova  Czech Republic
DNF  Gabriela Bartova  Czech Republic
DNF  Tereza Vanickova  Czech Republic
DNF  Nada Voracova  Czech Republic
DNF  Dorothea Heitzmann  Germany
DNF  Hannah Buch  Germany
DNF  Adrienn Szabo  Lotus Cycling Team
DNF  Regina Schmidel  Lotus Cycling Team
DNF  Tamara Laszlo  Lotus Cycling Team
DNF  Wioleta Furtak  MAT ATOM Deweloper Wroclaw
DNF  Rozemarijn Ammerlaan  Netherlands
DNF  Cathalijne Hoolwerf  Netherlands
DNF  Evy Kuijpers  Netherlands
DNF  Rixt Hoogland  NWVG-Uplus
DNF  Fleur Smith  NWVG-Uplus
DNF  Bente Van Teeseling  Restore Cycling
DNF  Petra Machalkova  Slovakia
DNF  Tereza Kurnicka  Slovakia
DNF  Miriama Cisecka  Slovakia
DNF  Vladimira Zelinova  Slovakia
DNF  Tjasa Susnik  Slovenia
DNF  Lara Rajteric  Slovenia
DNF  Viktoria Marschnerova  Team CykloTrener
DNF  Tereza Proskova  Team CykloTrener
DNF  Vittoria Bussi  Team CykloTrener
DNF  Nathalie Verschelden  Team d.velop Ladies
DNF  Eva Marie Hering  Team d.velop Ladies
DNF  Bianca Lust  Team d.velop Ladies
DNF  Nicole Hartychova  Team Dukla Praha
DNF  Sabina Dzerengova  Team Dukla Praha
DNF  Veronika Bartonikova  Team Dukla Praha
DNF  Yva Geluk  Team Loving Potatoes
DNF  Renee Van Deursen  Team Loving Potatoes
DNF  Hanna Dopjans  Team Stuttgart
DNF  Annika Baumer  VC Morteau Montbenoit
DNF  Hanna Johansson  VC Morteau Montbenoit
DNF  Laura Semon  VC Morteau Montbenoit
DNF  Ingrit Verhoeff  Watersley R&D
DNF  Senna Feron  Watersley R&D
DNF  Eline Van Rooijen  Watersley R&D
DNF  Maddie Wadsworth  Watersley R&D
DNF  Sandra Klotz  WheelDivas Cycling Team
DNF  Janina Morin Bender  WheelDivas Cycling Team
DNF  Katharina Julia Hinz  WheelDivas Cycling Team
DNF  Sam Sandten  WheelDivas Cycling Team
DNF  Sanne Van Heel  WV Schijndel
DNF  Scarlett Souren  WV Schijndel
DNF  Elizabeth Bennett  Drops-Le Col s/b Tempur
DNF  Elise Marie Olsen  Drops-Le Col s/b Tempur
DNF  Sara Penton  Drops-Le Col s/b Tempur
DNF  Luce Bourbeau  Macogep Tornatech Bordeaux
DNF  Balladyne Tritsch  Macogep Tornatech Bordeaux
DNF  Leonie Bos  Parkhotel Valkenburg

 

Końcowa klasyfikacja generalna:

01  Joscelin Lowden  Drops-Le Col s/b Tempur 09:25:40
02  Morgane Coston  Macogep Tornatech Bordeaux + 06:25
03  Corinna Lechner  Team Stuttgart + 07:57
04  Shirin Van Anrooij  Netherlands + 08:27
05  Anne Dorthe Ysland  Team Coop-Hitec Products + 08:29
06  Pien Limpens  Parkhotel Valkenburg + 08:30
07  Urska Zigart  Slovenia + 08:38
08  Julie De Wilde  Belgium + 08:41
09  Vita Heine  Massi Tactic Women Team + 08:54
10  Ursa Pintar  Slovenia + 08:58
11  Valerie Demey  Belgium + 09:03
12  Mireia Benito Pellicer  Massi Tactic Women Team + 09:09
13  Marit Raaijmakers  Parkhotel Valkenburg + 09:14
14  Anna Christian  Drops-Le Col s/b Tempur + 09:20
15  Monika Brzeźna  MAT ATOM Deweloper Wrocław + 09:29
16  Nina Buysman  Parkhotel Valkenburg + 09:31
17  Spela Kern  Massi Tactic Women Team + 09:31
18  Carolin Schiff  Germany + 09:35
19  Katarzyna Wilkos  MAT ATOM Deweloper Wrocław + 09:38
20  Dominika Włodarczyk  MAT ATOM Deweloper Wrocław + 09:47
21  Tereza Neumanova  Czech Republic + 09:47
22  Nikola Bajgerova  Team Dukla Praha + 09:52
23  Ingvild Gåskjenn  Team Coop-Hitec Products + 09:54
24  Friederike Stern  Team d.velop Ladies + 10:19
25  Julia Van Bokhoven  Parkhotel Valkenburg + 10:28
26  Olivia Baril  Massi Tactic Women Team + 10:32
27  Femke De Vries  Team Loving Potatoes + 10:43
28  Alana Castrique  Belgium + 20:09
29  Anneke Dijkstra  Netherlands + 20:34
30  Fien Van Eynde  Belgium + 20:54
31  Patricia Ortega Ruiz  Massi Tactic Women Team + 21:16
32  Maaike Colje  Massi Tactic Women Team + 21:26
33  Charlotte Becker  Germany + 23:02
34  Laura Süßmilch  Germany + 23:38
35  Laury Milette  Macogep Tornatech Bordeaux + 24:08
36  Alice Coutinho  VC Morteau Montbenoit + 26:18
37  Jarmila Machacova  Team Dukla Praha + 27:04
38  Alice Towers  Drops-Le Col s/b Tempur + 33:44
39  Violinde Van Breeijen  Team Loving Potatoes + 34:03
40  Laura Molenaar  WV Schijndel + 34:16
41  Maud Rijnbeek  Netherlands + 34:17
42  Lena Charlotte Reißner  Team d.velop Ladies + 34:42
43  Anne Van Rooijen  WV Schijndel + 35:17
44  Lente Boskamp  WV Schijndel + 35:21
45  Sera Gademan  Team Loving Potatoes + 35:51
46  Femke Gerritse  Parkhotel Valkenburg + 36:17
47  Hannah Fandel  Team Stuttgart + 36:18
48  Marie Gielen  VC Morteau Montbenoit + 36:39
49  Wendy Oosterwoud  NWVG-Uplus + 36:56
50  Manon De Boer  Watersley R&D + 37:24
51  Devon Kuijstermans  Team Loving Potatoes + 38:46
52  Caroline Andersson  Team Coop-Hitec Products + 38:48
53  Dorka Jordan  Lotus Cycling Team + 38:54
54  Mari Hole Mohr  Team Coop-Hitec Products + 39:52
55  Elisa Serne  Restore Cycling + 39:57
56  Ann Helen Olsen  Team Coop-Hitec Products + 44:36
57  Kerry Jonker  Macogep Tornatech Bordeaux + 55:47
58  Erika Jesenko  Slovenia + 01:02:14

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments