Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe) zwyciężył w prologu Sibiu Cycling Tour. Na czternastej pozycji uplasował się Paweł Bernas (HRE Mazowsze Serce Polski).
Rumuński wyścig Sibiu Cycling Tour rozpoczął się dwukilometrowym, krętym prologiem po ulicach Sybinu.
Przez kilkanaście minut w prologu prowadził Tim Wollenberg jeżdżący w Maloja Pushbikers (3:24). Niedługo potem został wyprzedzony przez Martina Laasa z BORA-hansgrohe, który osiągnął czas 3:21. Estończyk bardzo długo utrzymywał się na prowadzeniu. Najbardziej zbliżył się do niego jego drużynowy kolega, Matthew Walls, który pokonał trasę w czasie 3:22. W czołowej dziesiątce plasował się wtedy Adrian Kurek (HRE Mazowsze Serce Polski; 3:30).
Martina Laasa wyprzedzić zdołał tylko jeden kolarz – Pascal Ackermann, również jeżdżący w niemieckiej formacji. Niemiec pokonał swojego drużynowego kolegę o 3 sekundy. W międzyczasie Laasa i Wallsa rozdzielił Riccardo Stacchiotti (Vini Zabu; 3:22), a dobry wynik – 3:28 – uzyskał też Paweł Bernas (HRE Mazowsze Serce Polski). Ostatecznie dało to Polakowi czternastą pozycję.
Chwilę po zakończeniu próby Pascala Ackermanna zaczął padać deszcz i żaden ze startujących później zawodników nie był w stanie go pokonać. Dla Niemca jest to dopiero pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
– Przygotowywałem się do Tour de France, więc aktualnie jestem w dobrej formie. W wyścigu byłem bardzo zmotywowany, żeby to pokazać i dałem z siebie wszystko. Jednocześnie jestem szczęśliwy, że zaczęło padać dopiero po moim przejeździe. Teraz mamy w planach dwa górskie etapy, gdzie będę wspierał moich kolegów. Ostatniego dnia ponownie będę walczył o zwycięstwo
– mówił Pascal Ackermann cytowany przez biuro prasowe niemieckiego zespołu.
Wyniki prologu Sibiu Cycling Tour 2021:
01 | Pascal Ackermann | BORA-hansgrohe | 03:18 |
02 | Martin Laas | BORA-hansgrohe | + 03 |
03 | Riccardo Stacchiotti | Vini Zabú | + 03 |
04 | Matthew Walls | BORA-hansgrohe | + 04 |
05 | Nicolas Dalla Valle | Bardiani CSF Faizanè | + 05 |
06 | Tim Wollenberg | Maloja Pushbikers | + 06 |
07 | Michael Kukrle | Elkov – Kasper | + 08 |
08 | Alexis Guérin | Team Vorarlberg | + 08 |
09 | Mel Van Der Veekens | À Bloc CT | + 08 |
10 | Karel Camrda | Topforex – ATT Investments PCT | + 09 |
11 | Filippo Fortin | Team Vorarlberg | + 09 |
12 | Declan Irvine | Team Novo Nordisk | + 09 |
13 | Lukas Meiler | Team Vorarlberg | + 10 |
14 | Pawel Bernas | HRE Mazowsze Serce Polski | + 10 |
15 | Daniel Crista | Romania | + 10 |
16 | Adam Toupalik | Elkov – Kasper | + 10 |
17 | Giovanni Aleotti | BORA-hansgrohe | + 10 |
18 | Stefan Kolb | Hrinkow Advarics Cycleang | + 11 |
19 | Adrian Kurek | HRE Mazowsze Serce Polski | + 12 |
20 | Stijn Appel | À Bloc CT | + 12 |
21 | Marcin Budzinski | HRE Mazowsze Serce Polski | + 12 |
22 | Stepan Kurianov | Global 6 Cycling | + 13 |
23 | Stefano Di Benedetto | Work Service Dynatek Vega | + 13 |
24 | Petr Fiala | Topforex – ATT Investments PCT | + 13 |
25 | Paolo Simion | Giotti Victoria-Savini Due | + 13 |
26 | Petr Klabouch | Topforex – ATT Investments PCT | + 14 |
27 | Matej Zahalka | Elkov – Kasper | + 14 |
28 | Emil Vinjebo | Team Qhubeka NextHash | + 14 |
29 | Andi Bajc | Felbermayr – Simplon Wels | + 14 |
30 | Nils Sinschek | À Bloc CT | + 14 |
31 | Enrico Battaglin | Bardiani CSF Faizanè | + 15 |
32 | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | + 15 |
33 | Reinardt Janse Van Rensburg | Team Qhubeka NextHash | + 15 |
34 | Joonas Henttala | Team Novo Nordisk | + 15 |
35 | David Lozano | Team Novo Nordisk | + 15 |
36 | Colin Stüssi | Team Vorarlberg | + 15 |
37 | Johannes Hodapp | Team SKS Sauerland NRW | + 15 |
38 | Nicolas Nesi | D’Amico UM Tools | + 15 |
39 | Karel Vacek | Team Qhubeka NextHash | + 16 |
40 | Alex Hoehn | Wildlife Generation | + 16 |
41 | Piotr Brozyna | HRE Mazowsze Serce Polski | + 16 |
42 | Michiel Stockman | Team SKS Sauerland NRW | + 16 |
43 | Noah Granigan | Wildlife Generation | + 16 |
44 | Johnatan Cañaveral | Bardiani CSF Faizanè | + 16 |
45 | Corey Davis | Maloja Pushbikers | + 16 |
46 | Tobiasz Pawlak | HRE Mazowsze Serce Polski | + 16 |
47 | Davide Rebellin | Work Service Dynatek Vega | + 16 |
48 | Viktor Filutas | Giotti Victoria-Savini Due | + 16 |
49 | Meindert Weulink | À Bloc CT | + 16 |
50 | Giacomo Garavaglia | Work Service Dynatek Vega | + 16 |
51 | Charles Kagimu | Bike Aid | + 17 |
52 | Aria Kiani | Team Illuminate | + 17 |
53 | Jakub Otruba | Elkov – Kasper | + 17 |
54 | Nikodemus Holler | Bike Aid | + 17 |
55 | Adria Moreno Sala | Team Vorarlberg | + 18 |
56 | Mike Schuch | À Bloc CT | + 18 |
57 | Edoardo Sandri | Cycling Team Friuli ASD | + 18 |
58 | Salim Kipkemboi | Bike Aid | + 18 |
59 | Michal Schlegel | Elkov – Kasper | + 18 |
60 | Jon Knolle | Team SKS Sauerland NRW | + 18 |
61 | Emil Dima | Giotti Victoria-Savini Due | + 18 |
62 | Marcus Burghardt | BORA-hansgrohe | + 18 |
63 | Timon Loderer | Hrinkow Advarics Cycleang | + 19 |
64 | Peter Kusztor | Team Novo Nordisk | + 19 |
65 | Andrea Guardini | Giotti Victoria-Savini Due | + 19 |
66 | Jiri Petrus | Topforex – ATT Investments PCT | + 19 |
67 | Andrea Garosio | Bardiani CSF Faizanè | + 19 |
68 | Moran Vermeulen | Felbermayr – Simplon Wels | + 20 |
69 | Hijiri Oda | NIPPO-Provence-PTS Conti | + 20 |
70 | Gabriele Petrelli | Cycling Team Friuli ASD | + 20 |
71 | Abram Stockman | Team SKS Sauerland NRW | + 20 |
72 | Pietro Aimonetto | Cycling Team Friuli ASD | + 20 |
73 | Daniel Pearson | Vini Zabú | + 21 |
74 | Serghei Tvetcov | Wildlife Generation | + 21 |
75 | Marco Tizza | Amore & Vita | + 21 |
76 | Andrea Debiasi | Cycling Team Friuli ASD | + 21 |
77 | Franz Schlachter | Maloja Pushbikers | + 21 |
78 | Daniel Bichlmann | Maloja Pushbikers | + 21 |
79 | Adne Van Engelen | Bike Aid | + 21 |
80 | Matthieu Jeannès | Team Illuminate | + 22 |
81 | Marvin Hammerschmid | Hrinkow Advarics Cycleang | + 22 |
82 | Jonathan Clarke | Wildlife Generation | + 22 |
83 | Davide Appollonio | Amore & Vita | + 22 |
84 | Raul Colombo | Work Service Dynatek Vega | + 22 |
85 | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | + 22 |
86 | Cristian Scaroni | Gazprom-RusVelo | + 22 |
87 | Robert Power | Team Qhubeka NextHash | + 22 |
88 | Riccardo Zoidl | Felbermayr – Simplon Wels | + 22 |
89 | Lucas Carstensen | Bike Aid | + 23 |
90 | Masahiro Ishigami | NIPPO-Provence-PTS Conti | + 23 |
91 | Daniel Turek | Felbermayr – Simplon Wels | + 23 |
92 | Pablo Cruz | Yoeleo Test Team p/b 4Mind | + 23 |
93 | Timothy Coffey | Yoeleo Test Team p/b 4Mind | + 23 |
94 | Fabio Aru | Team Qhubeka NextHash | + 23 |
95 | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | + 23 |
96 | Leonardo Tortomasi | Vini Zabú | + 24 |
97 | Daniel Smarzaro | D’Amico UM Tools | + 24 |
98 | Giovanni Carboni | Bardiani CSF Faizanè | + 24 |
99 | Iustin-Ioan Vaidian | Romania | + 24 |
100 | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | + 24 |
101 | Nicolas Sessler | Global 6 Cycling | + 25 |
102 | Andrea Di Renzo | Vini Zabú | + 25 |
103 | Ioan Dobrin | Romania | + 25 |
104 | Rainer Kepplinger | Hrinkow Advarics Cycleang | + 26 |
105 | Sergey Chernetskiy | Gazprom-RusVelo | + 26 |
106 | Daniel Lehner | Felbermayr – Simplon Wels | + 26 |
107 | Karel Tyrpekl | Topforex – ATT Investments PCT | + 27 |
108 | Paolo Toto | Amore & Vita | + 27 |
109 | Alessandro Iacchi | Vini Zabú | + 27 |
110 | Vladislav Zubar | Amore & Vita | + 27 |
111 | Cameron Piper | Team Illuminate | + 28 |
112 | Johannes Adamietz | Team SKS Sauerland NRW | + 28 |
113 | Andrea Pietrobon | Cycling Team Friuli ASD | + 28 |
114 | Carlos Mier y Teran | A.R. Monex Pro Cycling Team | + 28 |
115 | Jonathan Couanon | NIPPO-Provence-PTS Conti | + 29 |
116 | Luka Pajek | Hrinkow Advarics Cycleang | + 29 |
117 | Francesco Zandri | Work Service Dynatek Vega | + 29 |
118 | Sebastian Schaub | Team Illuminate | + 29 |
119 | William Goodfellow | Yoeleo Test Team p/b 4Mind | + 29 |
120 | Jason Saltzman | Wildlife Generation | + 29 |
121 | Mika Heming | Maloja Pushbikers | + 29 |
122 | Travis Furman | Team Illuminate | + 29 |
123 | Clément Maertens | Yoeleo Test Team p/b 4Mind | + 30 |
124 | Ollie Jones | Global 6 Cycling | + 30 |
125 | Raul-Antonio Sinza | Giotti Victoria-Savini Due | + 31 |
126 | Adi Marcu | Romania | + 31 |
127 | Campbell Pithie | Global 6 Cycling | + 31 |
128 | Miguel Arroyo | A.R. Monex Pro Cycling Team | + 31 |
129 | Michal Galka | Maloja Pushbikers | + 31 |
130 | Jorge Valles | A.R. Monex Pro Cycling Team | + 32 |
131 | Dan Erik Hansen | Global 6 Cycling | + 33 |
132 | Federico Burchio | Work Service Dynatek Vega | + 34 |
133 | Jose Eduardo Miralrio | A.R. Monex Pro Cycling Team | + 35 |
134 | Edgar Cadena | A.R. Monex Pro Cycling Team | + 35 |
135 | Antoine Berlin | Global 6 Cycling | + 35 |
136 | Roland Thalmann | Team Vorarlberg | + 35 |
137 | Tomas Jakoubek | Topforex – ATT Investments PCT | + 36 |
138 | Leonardo Zavala | A.R. Monex Pro Cycling Team | + 37 |
139 | Karol Domagalski | HRE Mazowsze Serce Polski | + 39 |
140 | Stefano Pirazzi | Amore & Vita | + 39 |
141 | Aleksander Skjelbred | Yoeleo Test Team p/b 4Mind | + 41 |
142 | Roberto Gonzalez | Vini Zabú | + 41 |
143 | Iuri Filosi | Giotti Victoria-Savini Due | + 42 |
144 | Jan Barta | Elkov – Kasper | + 43 |
145 | Anton Palzer | BORA-hansgrohe | + 45 |
146 | Jonas Rapp | Hrinkow Advarics Cycleang | + 47 |
147 | Serban Luncan | Romania | + 48 |
148 | Besnik Islami | D’Amico UM Tools | + 50 |
149 | Luca Covili | Bardiani CSF Faizanè | + 53 |
150 | Justin Wolf | Bike Aid | + 59 |
151 | Sander Armee | Team Qhubeka NextHash | + 01:00 |
152 | Umberto Poli | Team Novo Nordisk | + 01:01 |
153 | Atsushi Oka | NIPPO-Provence-PTS Conti | + 01:06 |
154 | Lorenzo Quartucci | D’Amico UM Tools | + 01:10 |
155 | Fran Miholjevic | Cycling Team Friuli ASD | + 01:11 |
156 | Manuel Bosch | Felbermayr – Simplon Wels | + 01:13 |
157 | Robin Meyer | NIPPO-Provence-PTS Conti | + 01:26 |
158 | Sergio Rodriguez Reche | Team Illuminate | + 01:30 |
159 | Ivar Slik | À Bloc CT | + 01:35 |
160 | Per Münstermann | Team SKS Sauerland NRW | + 01:41 |
161 | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | + 01:43 |
162 | Cormac McGeough | Wildlife Generation | + 01:48 |
163 | Eduard Michael Grosu | Romania | + 01:58 |
DNS | Jeferson Ruiz | D’Amico UM Tools |