fot. SD Worx

Podwójna mistrzyni świata Anna van der Breggen (SD Worx) wygrała drugi etap wyścigu Giro d’Italia Internazionale Femminile kończący się na podjeździe pod Prato Nevoso. Holenderka została, również liderką klasyfikacji generalnej imprezy odbywającej się na Półwyspie Apenińskim. Co więcej na drugim i trzecim miejscu zameldowały się kolejne zawodniczki ekipy SD Worx, którymi były odpowiednio Ashleigh Moolman i Demi Vollering.

Drugi odcinek rywalizacji w wyścigu Giro Rosa kończył się na podjeździe Prato Nevoso. Etap liczący sobie niemal równo 100-kilometrów rozpoczął się w mieście Boves. Pierwsza część rywalizacji prowadziła po pofałdowanym terenie. Było to jednak tylko preludium do wspomnianego już podjazdu Prato Nevoso (13 km, śr. 7%).

Po przebyciu pierwszej godziny rywalizacji żadna z zawodniczek nie zdecydowała się na odjazd z grupy zasadniczej. Peleton prowadziła grupa Movistar Team. Około 30-kilometrów przed metą w odjeździe znalazły się w sumie cztery zawodniczki, którymi były: Elise Chabbey (Canyon SRAM Racing), Kathrin Hammes (Ceratizit-WNT Pro Cycling), Coryn Rivera (Team DSM) oraz Sofia Bertizzolo (Liv Racing).

20-kilometrów przed finiszem przewaga wspomnianej czwórki wzrosła do 40 sekund. Niestety dla uciekinierek peleton okazał się bezlitosny i dogonił je na 14-kilometrów przed metą u podnóża finałowego podjazdu – Prato Nevoso.

Podczas końcowej wspinaczki z coraz mniejszej grupy zasadniczej odjechały: Niamh Fisher-Black (SD Worx) i Erica Magnaldi (Ceratizit-WNT Pro Cycling). Reprezentantka Nowej Zelandii oraz Włoszka długo nie utrzymały się na czele. Około 7000 metrów przed metą na czele, samotnie jechała podwójna mistrzyni świata Anna van der Breggen (SD Worx). 2500 metrów przed końcową kreską Holenderka ze sporą przewagą Holenderka utrzymywała się na czele. 48 sekund za van der Breggen jechała jej koleżanka z ekipy Ashleigh Moolman.

Holenderka nie dała sobie wyrwać zwycięstwa i samotnie minęła linię mety na szczycie Prato Nevoso. Drugie miejsce za Anną van der Breggen zajęła wspomniana reprezentantka RPA – Ashleigh Moolman. Na trzecim miejscu zameldowała się natomiast kolejna z zawodniczek zespołu SD Worx – Holenderka Demi Vollering. Był to, więc kapitalny hattrick holenderskiego zespołu.

Wyniki drugiego etapu wyścigu Giro d’Italia Internazionale Femminile 2021 (Top 10):

1 Anna van der Breggen (Ned) Team SD Worx 2:58:31
2 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Team SD Worx 0:01:22
3 Demi Vollering (Ned) Team SD Worx 0:01:51
4 Marta Cavalli (Ita) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:01:53
5 Erica Magnaldi (Ita) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:02:30
6 Gaia Realini (Ita) Isolmant-Premac-Vittoria 0:02:36
7 Mavi Garcia (Spa) Ale’ BTC Ljubljana 0:03:00
8 Amanda Spratt (Aus) Team BikeExchange 0:03:05
9 Tatiana Guderzo (Ita) Ale’ BTC Ljubljana 0:03:26
10 Juliette Labous (Fra) Team DSM 0:03:29

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments