Foto: CANYON//SRAM Racing

Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing) nie wystartuje w rozpoczynającym się w piątek Giro d’Italia Internazionale Femminile. Polka poinformowała o tym w rozmowie z portalem Cyclingnews.com.

Katarzyna Niewiadoma nie weźmie udziału w najdłuższym kobiecym wyścigu w kalendarzu Giro d’Italia Internazionale Femminile. Zamiast tego Polka zamierza przygotować się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, do których został niespełna miesiąc. Na podobny krok zdecydowała się też między innymi Annemiek van Vleuten.

– Podjęłam decyzję, że nie wystartuję w Giro d’Italia, ponieważ wiem z moich wcześniejszych doświadczeń, że regeneracja po tym długim i brutalnym wyścigu zajęłaby sporo czasu

– mówił Katarzyna Niewiadoma cytowana przez Cyclingnews.com.

W ostatnich latach Polka notowała bardzo dobre rezultaty we włoskiej etapówce. Od 2015 roku nie opuściła czołowej siódemki, a ubiegłoroczną edycję wyścigu zakończyła na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Jednak jak mówi portalowi Cyclingnews.com, po Giro Rosa nigdy nie czuła się silniejsza.

– Zazwyczaj potrzebuję bardzo dużo czasu na regenerację. Jeśli chcę przygotować się do Igrzysk Olimpijskich najlepiej jak potrafię, właściwym rozwiązaniem będzie zrezygnować z szansy na dobry wynik w Giro. Cała moja uwaga skupia się na wyścigu ze startu wspólnego na Igrzyskach Olimpijskich

– dodała.

Zamiast w Giro Rosa, Katarzyna Niewiadoma wystartuje w belgijskim Baloise Belgium Tour, który odbędzie się w dniach 8-11 lipca.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments