fot. UAE-Team Emirates

Tadej Pogacar (UAE-Team Emirates) po kolejnym dobrym występie awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Na etapie z metą na Mur de Bretagne był drugi.

Słoweniec ścigający się w barwach UAE-Team Emirates zajął na dzisiejszym etapie drugie miejsce. Finiszował w trzyosobowej grupce, z Primozem Roglicem (Team Jumbo-Visma) i Wilco Keldermanem (BORA-hansgrohe), 6 sekund za triumfatorem i nowym liderem klasyfikacji generalnej – Mathieu van der Poelem (Alpecin-Fenix).

– Cieszę się, że wszyscy z naszej drużyny byli w stanie dziś wystartować. Ciężko było dziś wygrać, ponieważ wielu kolarzy podążało za moimi atakami. Byłem drugi i jestem z tego powodu szczęśliwy. Jestem zadowolony z mojej formy i z tego, jak dotychczas wygląda mój Tour de France

– mówił cytowany przez biuro prasowe zespołu.

Po dzisiejszym etapie Tadej Pogacar plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Słoweniec awansował na podium również dzięki cennym sekundom zdobytym na bonusowej premii, gdzie finiszował drugi. Pierwsze miejsce, podobnie jak na etapie, zajął tam Mathieu van der Poel, którego atak był dla kolarza UAE-Team Emirates niespodzianką.

– Oczywiście chciałem wygrać, ale też fajnie było zobaczyć Mathieu na pierwszym miejscu, był dzisiaj najlepszy. Dodatkowo zaskoczył wszystkich atakiem na pierwszej wspinaczce pod Mur de Bretagne, chociaż na początku etapu żartował, czy nie chciałbym zaatakować tam razem z nim

– mówił.

Tadej Pogacar prowadzi w klasyfikacji młodzieżowej Tour de France z 13-sekundową przewagą nad Sergio Higuitą (EF Education-NIPPO), Jonasem Vingegaardem (Team Jumbo-Visma) i Davidem Gaudu (Groupama – FDJ). Ze względu na charakterystykę kolejnych etapów, w najbliższych dniach nie powinno dojść do żadnych zmian w tej klasyfikacji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments