fot. Movistar Team

Hiszpańska firma telekomunikacyjna Telefonica, której podlega Movistar, przedłużyła umowę sponsorską z ekipami WorldTeams, zarządzanymi przez Eusebio Unzue. Niebieskie koszulki pozostaną w zawodowym peletonie co najmniej do końca 2023 roku.

Ekipy (męska i żeńska) Movistar Team poinformowały o przedłużeniu umowy ze swoim aktualnym sponsorem tytularnym – firmą Movistar – do 2023 roku. Hiszpańska wspiera męską ekipę kierowaną przez Eusebio Unzue od 2011 roku (kobiecą od 2018). W tym czasie jej kolarze triumfowali w wielu prestiżowych wyścigach, w tym Giro d’Italia i Vuelta a Espana.

– To dla nas ogromny powód do dumy, że możemy cieszyć się tak długoletnim wsparciem ze strony firmy Telefonica. To już ponad dekada, kiedy jest ona u naszego boku, okazując nam swoje wsparcie w wielu aspektach, które wykraczają daleko poza zwykły sponsoring. Dzięki nim, zarówno nasza drużyna, jak i kolarstwo zrobiły duży krok naprzód w kierunku pełni cyfrowego podejścia, którego ten sport potrzebował

– mówił w komunikacie prasowym Eusebio Unzue.

W tym sezonie kolarze Movistar Team zanotowali 11 zwycięstw. Triumfowali między innymi w Mont Ventoux Denivele Challenge, Gran Premio Miguel Indurain, a także na etapach Tour de Romandie czy Criterium du Dauphine. Kobieca formacja, głównie za sprawą Annemiek van Vleuten i Emmy Norsgaard, ma na swoim koncie o jedno zwycięstwo więcej niż panowie. Najcenniejszym z nich jest wygrana aktualnej mistrzyni Europy w Ronde van Vlaanderen.

Movistar przedłużył umowę sponsorską z ekipami dzień przed startem Tour de France i La Course by Le Tour de France. W Wielkim Tourze Movistar Team będzie walczył o jak najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej i sukcesy na etapach. W składzie drużyny Eusebio Unzue pojadą między innymi Miguel Angel Lopez, Enric Mas, Alejandro Valverde i Ivan Garcia Cortina.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments