fot. Mario Stiehl / HRE Mazowsze Serce Polski

Casper van Uden z Development Team DSM był najszybszy na trzecim etapie Wyścigu “Solidarności” i Olimpijczyków. Najlepszy z Polaków, Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), zajął czwarte miejsce.

Kolejny etap Wyścigu “Solidarności” i Olimpijczyków również przebiegał po płaskiej trasie. Kolarze wystartowali z Koluszek, a meta zlokalizowana była ponad 190-kilometrów dalej – na rynku w Sieradzu. Po drodze zawodników czekały 3 lotne premie.

fot. procyclingstats.com

Już od startu tempo w głównej grupie było bardzo wysokie. Od głównej grupy próbowali odskoczyć kolejni zawodnicy, jednak żadnemu z nich ta sztuka się nie udała. Około 25 kilometrów po starcie w Koluszkach, z peletonu zaatakował James Oram z Black Spoke Pro Cycling Academy. W pogoń za Nowozelandczykiem pognało kilku kolarzy. Najsilniejszym z nich był Vitalii Novakowskyi z Eurocar Grawe Ukraine, który po kilkunastu minutach dołączył do prowadzącego Orama.

Peleton nie uznał prowadzącej dwójki za specjalnie groźną i pozwolił jej odjechać na 11 minut. Na około 100 kilometrów do mety za pogoń wziął się między innymi Adrian Kurek (HRE Mazowsze Serce Polski), przez co przewaga harcowników zaczęła szybko maleć.

James Oram i Vitalii Novakowskyi zostali doścignięci bardzo szybko, na 50 kilometrów do mety. Na kolejnych kilkunastu kilometrach wielu zawodników próbowało ataków, ale żadna akcja nie zakończyła się powodzeniem. Na niespełna 30 kilometrów do kreski w Sieradzu, na czele znaleźli się Yauheni Karaliok (Minsk Cycling Club), Marton Solymosi (Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team) i Jasper Schouten (ALLINQ – Krush – IJsselstreek Cycling Team).

Harcownicy przez pewien czas jechali nawet minutę przed peletonem, ale zostali złapani na kilka kilometrów do mety. W międzyczasie peleton porwał się na wiele grupek – w pierwszej z nich jechało około 40 kolarzy, w tym zawodnicy HRE Mazowsze Serce Polski, natomiast drugą grupę napędzał Voster ATS Team. Różnica między dwoma peletonikami na ostatnich kilometrach wynosiła kilkadziesiąt sekund i było pewne, że zwycięzca dzisiejszego etapu jedzie w pierwszej grupie.

W sprincie najszybszy był Casper van Uden z Development Team DSM. Dalsze miejsca zajęli kolarze VolkerWessels Cycling Team – Coen Vermeltfoort i Nick Brabander i – oraz Alan Banaszek z HRE Mazowsze Serce Polski.

Wyniki 3. etapu Wyścigu “Solidarności” i Olimpijczyków 2021:

01 Casper Van Uden Development Team DSM 04:35:41
02 Coen Vermeltfoort VolkerWessels Cycling Team + 00
03 Nick Brabander VolkerWessels Cycling Team + 00
04 Alan Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 00
05 Pavel Bittner Development Team DSM + 00
06 Tomas Barta Topforex – ATT Investments PCT + 00
07 Jason Van Dalen Metec – Solarwatt p/b Mantel + 00
08 Dennis Van Der Horst Allinq-Krush-De IJsselstreek + 00
09 Antti-Jussi Juntunen Ampler Development Team + 00
10 Yauheni Karaliok Minsk CC + 00
11 Jakub Toupalik Elkov – Kasper + 00
12 Aivaras Mikutis Ampler Development Team + 00
13 Dominik Neuman Elkov – Kasper + 00
14 Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
15 Jan Barta Elkov – Kasper + 00
16 Siarhei Shauchenka Minsk CC + 00
17 Lars Hohmann Metec – Solarwatt p/b Mantel + 00
18 Robin Lowik Allinq-Krush-De IJsselstreek + 00
19 Rick Ottema Metec – Solarwatt p/b Mantel + 00
20 Ukko Peltonen Ampler Development Team + 00
21 Max Kroonen VolkerWessels Cycling Team + 00
22 Adrian Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 00
23 Tobiasz Pawlak HRE Mazowsze Serce Polski + 00
24 Norbert Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 00
25 Marton Solymosi Epronex-Gesu + 00
26 Daniel Staniszewski HRE Mazowsze Serce Polski + 00
27 Adrian Kurek HRE Mazowsze Serce Polski + 00
28 Tim Naberman Development Team DSM + 00
29 Kristers Ansons Ampler Development Team + 00
30 Nick Van der Meer VolkerWessels Cycling Team + 00
31 Tim Bierkens Allinq-Krush-De IJsselstreek + 39
32 Florent Gardella Team Sprinter Nice Métropole + 39
33 Vincent Hoppezak WP Groot Amsterdam + 39
34 Sjoerd Bax Metec – Solarwatt p/b Mantel + 39
35 Kiaan Watts Black Spoke Pro Cycling + 39
36 Artur Kiryevich Minsk CC + 39
37 Mantas Bitinas Ampler Development Team + 39
38 Jari Stravers Global Cycling Team + 39
39 Antonie Van Noppen Global Cycling Team + 39
40 Bas Van Belle WP Groot Amsterdam + 39
41 Balazs Rozsa Epronex-Gesu + 39
42 Daan Van Sintmaartensdijk VolkerWessels Cycling Team + 39
43 Maksym Vasilyev Eurocar Grawe Ukraine + 39
44 Kyrylo Tsarenko Ukraine + 39
45 Erik Baska Slovakia + 39
46 Aliaksandr Piasetski Minsk CC + 39
47 Pawel Szostka TC Chrobry Scott Glogow + 39
48 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 39
49 Gergo Gonczi Epronex-Gesu + 39
50 Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 39
51 Maciej Paterski Voster ATS Team + 39
52 James Fouche Black Spoke Pro Cycling + 39
53 Johannes Glameyer Wibatech Bayern/RSV Passau + 39
54 Wessel Mouris WP Groot Amsterdam + 39
55 Nazar Pokoyoviy Ukraine + 39
56 Alois Kankovsky Elkov – Kasper + 39
57 Vitaliy Novakovskyi Eurocar Grawe Ukraine + 39
58 Patryk Stosz Voster ATS Team + 39
59 Paul Rudys KED Stevens Radteam Berlin + 39
60 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 39
61 Matej Zahalka Elkov – Kasper + 39
62 Martin Salmon Development Team DSM + 39
63 Thijs De Lange Metec – Solarwatt p/b Mantel + 39
64 Filip Lohinskiy Slovakia + 39
65 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 39
66 Yaroslav Kozakov Ukraine + 39
67 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 39
68 Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 39
69 Piotr Pekala KS Pogon Mostostal Pulawy + 39
70 Petr Fiala Topforex – ATT Investments PCT + 39
71 Matus Stocek Topforex – ATT Investments PCT + 39
72 Yauheni Sobal Minsk CC + 39
73 Szymon Potasznik KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 39
74 Mark Grinkevich Minsk CC + 39
75 Leo Zierenner KED Stevens Radteam Berlin + 39
76 Bram Leerkes WP Groot Amsterdam + 39
77 Max Benz-Kuch KED Stevens Radteam Berlin + 39
78 Petr Klabouch Topforex – ATT Investments PCT + 39
79 Joonas Kurits Ampler Development Team + 39
80 Michal Podlaski KS Pogon Mostostal Pulawy + 39
81 James Oram Black Spoke Pro Cycling + 39
82 Stanislav Beres Slovakia + 39
83 Michal Paluta WMKS Olsztyn + 39
84 Damian Bieniek TC Chrobry Scott Glogow + 39
85 Mitchell Mulhern Allinq-Krush-De IJsselstreek + 39
86 Michael Kukrle Elkov – Kasper + 39
87 Artur Sowinski KS Pogon Mostostal Pulawy + 39
88 Richard Coma Slovakia + 39
89 Richard Banusch KED Stevens Radteam Berlin + 39
90 Pepijn Reinderink Development Team DSM + 39
91 Jiri Petrus Topforex – ATT Investments PCT + 39
92 Leo Hayter Development Team DSM + 39
93 Szymon Rekita Voster ATS Team + 39
94 Martin Van de Pol Global Cycling Team + 39
95 Jasper Schouten Allinq-Krush-De IJsselstreek + 39
96 Pawel Franczak Voster ATS Team + 39
97 Serhii Sydor Eurocar Grawe Ukraine + 02:09
98 Lennart Lein KED Stevens Radteam Berlin + 02:09
99 Oleksandr Smetaniuk Ukraine + 02:09
100 Adam Nocen WMKS Olsztyn + 02:09
101 Constantin Lohse KED Stevens Radteam Berlin + 02:09
102 Milosz Osko KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 02:09
103 Patryk Dabski WMKS Olsztyn + 02:09
104 Daniil Nikulin Ukraine + 02:09
105 Jakub Malachowski TC Chrobry Scott Glogow + 02:09
106 Antony Rolant Team Sprinter Nice Métropole + 02:09
107 Lars Quaedvlieg Global Cycling Team + 02:09
108 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 02:09
109 Martin Gavenda Slovakia + 02:09
110 Yevhen Kryachko Eurocar Grawe Ukraine + 02:09
111 Pablo Cruz Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 02:09
112 Aleksander Skjelbred Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 02:09
113 Matej Blasko Slovakia + 02:09
114 Ethan Batt Black Spoke Pro Cycling + 02:09
115 Zsombor Palumby Epronex-Gesu + 02:09
116 Oleksandr Shevchenko Eurocar Grawe Ukraine + 02:09
117 Melle Nikkels Global Cycling Team + 02:09
118 Krzysztof Domin KS Pogon Mostostal Pulawy + 02:09
119 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 02:09
120 Gergely Kiss Epronex-Gesu + 02:09
121 Joris Kroon WP Groot Amsterdam + 02:09
122 Adam Kus KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 02:09
123 Andriyi Movchan Eurocar Grawe Ukraine + 02:09
124 Ramon Van Bokhoven Metec – Solarwatt p/b Mantel + 02:09
125 Jozef Mank WMKS Olsztyn + 03:51
126 William Goodfellow Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 03:51
127 Kacper Bartkowski WMKS Olsztyn + 03:51
128 Adrian Krawczyk Luks Trojka Piaseczno + 03:51
129 Nicolas Colluccini Team Sprinter Nice Métropole + 03:51
130 Bartosz Troszok Luks Trojka Piaseczno + 03:51
131 Lorenz Brandl Wibatech Bayern/RSV Passau + 03:51
132 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 03:51
133 Ludwig Stadler Wibatech Bayern/RSV Passau + 03:51
134 Bendeguz Matyas Nagy Epronex-Gesu + 03:51
135 Mykyta Yakovlev Ukraine + 03:51
136 Tomas Jakoubek Topforex – ATT Investments PCT + 03:51
137 Jan Lamaszewski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 05:19
138 Alex Sherwin Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 05:59
139 Michael Peter Wibatech Bayern/RSV Passau + 06:41
DNS Logan Currie Black Spoke Pro Cycling
DNS Luke Mudgway Black Spoke Pro Cycling
DNS Alexandre Latil Yoeleo Test Team p/b 4Mind
DNF Eelke Nikkels Global Cycling Team
DNF Karol Wawrzyniak KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Konrad Trzesowski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNF Edouard Bonnefoix Team Sprinter Nice Métropole
DNF Adrian Karpiuk WMKS Olsztyn
DNF Jochem Kerckhaert WP Groot Amsterdam

Klasyfikacja generalna Wyścigu “Solidarności” i Olimpijczyków 2021 po 3. etapie:

01 [NED] Casper Van Uden [GER] Development Team DSM 08:12:58
02 [NED] Nick Brabander [NED] VolkerWessels Cycling Team + 00
03 [NED] Coen Vermeltfoort [NED] VolkerWessels Cycling Team + 02
04 [POL] Alan Banaszek [POL] HRE Mazowsze Serce Polski + 03
05 [CZE] Pavel Bittner [GER] Development Team DSM + 06
06 [BLR] Yauheni Karaliok [BLR] Minsk CC + 07
07 [NED] Jason Van Dalen [NED] Metec – Solarwatt p/b Mantel + 08
08 [HUN] Marton Solymosi [HUN] Epronex-Gesu + 08
09 [POL] Daniel Staniszewski [POL] HRE Mazowsze Serce Polski + 09
10 [CZE] Jan Barta [CZE] Elkov – Kasper + 09
11 [CZE] Tomas Barta [CZE] Topforex – ATT Investments PCT + 10
12 [BLR] Siarhei Shauchenka [BLR] Minsk CC + 10
13 [NED] Dennis Van Der Horst [NED] Allinq-Krush-De IJsselstreek + 10
14 [FIN] Antti-Jussi Juntunen [EST] Ampler Development Team + 10
15 [CZE] Dominik Neuman [CZE] Elkov – Kasper + 10
16 [CZE] Jakub Toupalik [CZE] Elkov – Kasper + 10
17 [NED] Robin Lowik [NED] Allinq-Krush-De IJsselstreek + 10
18 [LTU] Aivaras Mikutis [EST] Ampler Development Team + 10
19 [NED] Tim Naberman [GER] Development Team DSM + 10
20 [NED] Lars Hohmann [NED] Metec – Solarwatt p/b Mantel + 10
21 [LAT] Kristers Ansons [EST] Ampler Development Team + 10
22 [POL] Tobiasz Pawlak [POL] HRE Mazowsze Serce Polski + 10
23 [POL] Norbert Banaszek [POL] HRE Mazowsze Serce Polski + 10
24 [NED] Max Kroonen [NED] VolkerWessels Cycling Team + 10
25 [POL] Adrian Banaszek [POL] HRE Mazowsze Serce Polski + 10
26 [POL] Adrian Kurek [POL] HRE Mazowsze Serce Polski + 10
27 [NED] Nick Van der Meer [NED] VolkerWessels Cycling Team + 10
28 [NED] Rick Ottema [NED] Metec – Solarwatt p/b Mantel + 10
29 [FIN] Ukko Peltonen [EST] Ampler Development Team + 10
30 [POL] Bartlomiej Proc [POL] KS Pogon Mostostal Pulawy + 39
31 [POL] Patryk Stosz [POL] Voster ATS Team + 43
32 [NZL] James Oram [NZL] Black Spoke Pro Cycling + 44
33 [UKR] Vitaliy Novakovskyi [UKR] Eurocar Grawe Ukraine + 45
34 [NZL] James Fouche [NZL] Black Spoke Pro Cycling + 46
35 [BLR] Yauheni Sobal [BLR] Minsk CC + 46
36 [EST] Joonas Kurits [EST] Ampler Development Team + 47
37 [CZE] Jiri Petrus [CZE] Topforex – ATT Investments PCT + 47
38 [NED] Jasper Schouten [NED] Allinq-Krush-De IJsselstreek + 48
39 [SVK] Erik Baska [SVK] Slovakia + 49
40 [FRA] Florent Gardella [FRA] Team Sprinter Nice Métropole + 49
41 [NED] Jari Stravers [NED] Global Cycling Team + 49
42 [CZE] Alois Kankovsky [CZE] Elkov – Kasper + 49
43 [NED] Daan Van Sintmaartensdijk [NED] VolkerWessels Cycling Team + 49
44 [POL] Maciej Paterski [POL] Voster ATS Team + 49
45 [UKR] Maksym Vasilyev [UKR] Eurocar Grawe Ukraine + 49
46 [POL] Sylwester Janiszewski [POL] Voster ATS Team + 49
47 [POL] Pawel Szostka [POL] TC Chrobry Scott Glogow + 49
48 [HUN] Gergo Gonczi [HUN] Epronex-Gesu + 49
49 [BLR] Aliaksandr Piasetski [BLR] Minsk CC + 49
50 [NED] Antonie Van Noppen [NED] Global Cycling Team + 49
51 [GER] Martin Salmon [GER] Development Team DSM + 49
52 [GER] Paul Rudys [GER] KED Stevens Radteam Berlin + 49
53 [POL] Michal Paluta [POL] WMKS Olsztyn + 49
54 [POL] Piotr Mierzynski [POL] TC Chrobry Scott Glogow + 49
55 [GER] Johannes Glameyer [GER] Wibatech Bayern/RSV Passau + 49
56 [SVK] Matus Stocek [CZE] Topforex – ATT Investments PCT + 49
57 [UKR] Yaroslav Kozakov [UKR] Ukraine + 49
58 [BLR] Mark Grinkevich [BLR] Minsk CC + 49
59 [LTU] Mantas Bitinas [EST] Ampler Development Team + 49
60 [HUN] Balazs Rozsa [HUN] Epronex-Gesu + 49
61 [NED] Sjoerd Bax [NED] Metec – Solarwatt p/b Mantel + 49
62 [UKR] Kyrylo Tsarenko [UKR] Ukraine + 49
63 [POL] Mateusz Kostanski [POL] KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 49
64 [POL] Michal Podlaski [POL] KS Pogon Mostostal Pulawy + 49
65 [NED] Bram Leerkes [NED] WP Groot Amsterdam + 49
66 [NED] Bas Van Belle [NED] WP Groot Amsterdam + 49
67 [CZE] Petr Fiala [CZE] Topforex – ATT Investments PCT + 49
68 [POL] Marcin Zarebski [POL] TC Chrobry Scott Glogow + 49
69 [NED] Vincent Hoppezak [NED] WP Groot Amsterdam + 49
70 [POL] Artur Sowinski [POL] KS Pogon Mostostal Pulawy + 49
71 [BLR] Artur Kiryevich [BLR] Minsk CC + 49
72 [CZE] Petr Klabouch [CZE] Topforex – ATT Investments PCT + 49
73 [POL] Piotr Pekala [POL] KS Pogon Mostostal Pulawy + 49
74 [UKR] Nazar Pokoyoviy [UKR] Ukraine + 49
75 [GER] Leo Zierenner [GER] KED Stevens Radteam Berlin + 49
76 [NED] Pepijn Reinderink [GER] Development Team DSM + 49
77 [SVK] Filip Lohinskiy [SVK] Slovakia + 49
78 [CZE] Matej Zahalka [CZE] Elkov – Kasper + 49
79 [GER] Richard Banusch [GER] KED Stevens Radteam Berlin + 49
80 [NED] Thijs De Lange [NED] Metec – Solarwatt p/b Mantel + 49
81 [POL] Jan Miazga [POL] Luks Trojka Piaseczno + 49
82 [POL] Patryk Gieracki [POL] TC Chrobry Scott Glogow + 49
83 [POL] Damian Bieniek [POL] TC Chrobry Scott Glogow + 49
84 [NED] Wessel Mouris [NED] WP Groot Amsterdam + 49
85 [CZE] Michael Kukrle [CZE] Elkov – Kasper + 49
86 [GER] Max Benz-Kuch [GER] KED Stevens Radteam Berlin + 49
87 [SVK] Stanislav Beres [SVK] Slovakia + 49
88 [NED] Tim Bierkens [NED] Allinq-Krush-De IJsselstreek + 49
89 [SVK] Richard Coma [SVK] Slovakia + 49
90 [NED] Martin Van de Pol [NED] Global Cycling Team + 49
91 [POL] Pawel Franczak [POL] Voster ATS Team + 49
92 [POL] Szymon Potasznik [POL] KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 49
93 [POL] Szymon Rekita [POL] Voster ATS Team + 49
94 [AUS] Mitchell Mulhern [NED] Allinq-Krush-De IJsselstreek + 49
95 [NED] Ramon Van Bokhoven [NED] Metec – Solarwatt p/b Mantel + 02:19
96 [NOR] Aleksander Skjelbred [CAN] Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 02:19
97 [POL] Milosz Osko [POL] KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 02:19
98 [FRA] Antony Rolant [FRA] Team Sprinter Nice Métropole + 02:19
99 [NED] Lars Quaedvlieg [NED] Global Cycling Team + 02:19
100 [POL] Adam Nocen [POL] WMKS Olsztyn + 02:19
101 [UKR] Oleksandr Smetaniuk [UKR] Ukraine + 02:19
102 [UKR] Yevhen Kryachko [UKR] Eurocar Grawe Ukraine + 02:19
103 [POL] Jakub Malachowski [POL] TC Chrobry Scott Glogow + 02:19
104 [UKR] Oleksandr Shevchenko [UKR] Eurocar Grawe Ukraine + 02:19
105 [SVK] Matej Blasko [SVK] Slovakia + 02:19
106 [POL] Patryk Dabski [POL] WMKS Olsztyn + 02:19
107 [GER] Lennart Lein [GER] KED Stevens Radteam Berlin + 02:19
108 [SVK] Martin Gavenda [SVK] Slovakia + 02:19
109 [UKR] Daniil Nikulin [UKR] Ukraine + 02:19
110 [HON] Pablo Cruz [CAN] Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 02:19
111 [POL] Krzysztof Domin [POL] KS Pogon Mostostal Pulawy + 02:19
112 [NED] Joris Kroon [NED] WP Groot Amsterdam + 02:19
113 [GER] Constantin Lohse [GER] KED Stevens Radteam Berlin + 02:19
114 [HUN] Zsombor Palumby [HUN] Epronex-Gesu + 02:19
115 [POL] Mateusz Manowski [POL] Luks Trojka Piaseczno + 02:19
116 [POL] Adam Kus [POL] KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 02:19
117 [UKR] Andriyi Movchan [UKR] Eurocar Grawe Ukraine + 02:19
118 [NZL] Ethan Batt [NZL] Black Spoke Pro Cycling + 02:19
119 [HUN] Gergely Kiss [HUN] Epronex-Gesu + 02:19
120 [NED] Melle Nikkels [NED] Global Cycling Team + 02:19
121 [POL] Krzysztof Parma [POL] Voster ATS Team + 02:19
122 [GBR] Leo Hayter [GER] Development Team DSM + 03:08
123 [UKR] Serhii Sydor [UKR] Eurocar Grawe Ukraine + 03:20
124 [NZL] Kiaan Watts [NZL] Black Spoke Pro Cycling + 03:30
125 [POL] Jozef Mank [POL] WMKS Olsztyn + 04:01
126 [FRA] Nicolas Colluccini [FRA] Team Sprinter Nice Métropole + 04:01
127 [CAN] William Goodfellow [CAN] Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 04:01
128 [HUN] Bendeguz Matyas Nagy [HUN] Epronex-Gesu + 04:01
129 [GER] Ludwig Stadler [GER] Wibatech Bayern/RSV Passau + 04:01
130 [POL] Kacper Bartkowski [POL] WMKS Olsztyn + 04:25
131 [GER] Lorenz Brandl [GER] Wibatech Bayern/RSV Passau + 04:46
132 [CZE] Tomas Jakoubek [CZE] Topforex – ATT Investments PCT + 05:09
133 [UKR] Mykyta Yakovlev [UKR] Ukraine + 05:47
134 [POL] Jan Fijak [POL] Luks Trojka Piaseczno + 06:44
135 [POL] Bartosz Troszok [POL] Luks Trojka Piaseczno + 06:44
136 [GER] Michael Peter [GER] Wibatech Bayern/RSV Passau + 06:51
137 [GBR] Alex Sherwin [CAN] Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 07:09
138 [POL] Jan Lamaszewski [POL] KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 08:12
139 [POL] Adrian Krawczyk [POL] Luks Trojka Piaseczno + 10:45

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments