fot. UAE Team Emirates

Rafał Majka znalazł się w składzie UAE Team na Tour de France. Polak będzie jednym z najważniejszych pomocników Tadeja Pogacara.

W zeszłym roku słoweński lider zespołu z Półwyspu Arabskiego wygrał Tour de France, jako najmłodszy kolarz od 1903 roku, gdy najlepszy okazał się Henri Cornet. A ten sezon zaczął się dla niego jeszcze lepiej niż poprzedni. Wygrał UAE Tour, Tirreno-Adriatico i Liege-Bastogne-Liege, a 9 dni temu zdominował Wyścig Dookoła Słowenii. Dzięki tym sukcesom jest wiceliderem rankingu UCI, w którym przegrywa tylko z Primożem Rogliciem, który we Francji powinien być jego głównym rywalem.

W ponownym pokonaniu wielkiego rodaka wspomóc powinien go bardzo mocny skład, którego najmocniejszymi elementami powinni być wracający do dobrej formy Rafał Majka i lider zespołu na Giro d’Italia – Davide Formolo. Poza nimi bardzo ważną rolę w zespole odegrać powinni Brandon McNulty, Rui Costa oraz Marc Hirschi, który w zeszłym roku pokazał, że nie tylko jest świetnym klasykowcem, ale także potrafi radzić sobie w górach.

Skład UAE Team na Tour de France 2021:

Rafał Majka, Rui Costa, Tadej Pogacar, Marc Hirschi, Davide Formolo, Vegard Stake Laengen, Brandon McNulty, Mikkel Bjerg

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments