fot. Le Tour

W rozpoczynającej się już 26 czerwca, 108. edycji wyścigu Tour de France zaprezentuje się niezwykle mocny skład zespołu INEOS Grenadiers. W kadrze ekipy kierowanej przez Dave’a Brailsforda znalazł się Michał Kwiatkowski.

Dla popularnego “Kwiato” będzie to już ósmy start w “Wielkiej Pętli” w karierze. Polak podczas trzytygodniowej rywalizacji we Francji ma przede wszystkim skupić się na pomocy swoim liderom, ale jak pokazał nam zeszłoroczny wyścig Tour de France niewykluczone, że Kwiatkowski będzie mieć okazję walki o etapowy triumf.

W opublikowanym komunikacie prasowym drużyna INEOS Grenadiers nie zdecydowała się wskazać liderów swojej ekipy przed francuskim Grand Tourem. Jednak możemy założyć, że Dave Brailsford do Francji zabiera trzech kolarzy zdolnych do walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Są nimi: Geraint Thomas, Tao Geoghegan Hart i Richard Carapaz. Zwycięzca “Wielkiej Pętli” z 2018 roku z pewnością będzie chciał nawiązać do swojego największego triumfu w karierze i “na papierze” ze wspomnianej trójki, to właśnie Walijczyk jest najlepszym specjalistą od jazdy na czas.

O równą walkę z Tadejem Pogačarem (UAE Team Emirates) i Primožem Rogličem (Jumbo-Visma) może pokusić się, także Richard Carapaz. Ekwadorczyk świetnie prezentował się w minionym tygodniu w wyścigu Tour de Suisse. Po triumfie w Szwajcarii pozycja Carapaza w hierarchii zespołu pod kierownictwem Dave’a Brailsforda jeszcze bardziej się umocniła.

Ostatnim z trójki liderów brytyjskiej ekipy jest zwycięzca zeszłorocznego wyścigu Giro d’Italia – Tao Geoghegan Hart. Urodzony w Londynie kolarz, mimo wiosennych problemów ze zdrowiem podczas wyścigu Critérium du Dauphiné pokazał, że jego dyspozycja przed docelowym startem jest coraz lepsza.

Niezwykle mocny skład drużyny INEOS Grenadiers uzupełnią świetni pomocnicy. Oprócz wspomnianego wcześniej Michała Kwiatkowskiego w kadrze ekipy sponsorowanej przez petrochemicznego giganta rolę “gregario di lusso” będzie pełnić triumfator Critérium du Dauphiné – Richie Porte. Ogromną pracę na rzecz swoich liderów będzie wykonywać mający w nogach wyścig Giro d’Italia – Jonathan Castroviejo oraz zwycięzca Dwars door Vlaanderen – Holender Dylan Van Baarle. Skład ekipy INEOS Grenadiers uzupełni doświadczony Walijczyk Luke Rowe.

Skład zespołu INEOS Grenadiers w wyścigu Tour de France 2021:

Richard Carapaz (Ekwador), Dylan Van Baarle (Holandia), Michał Kwiatkowski (Polska), Geraint Thomas, Tao Geoghegan Hart, Luke Rowe (wszyscy Wielka Brytania), Richie Porte (Australia) oraz Jonathan Castroviejo (Hiszpania).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments